Filmové večery v muzeu lákají na Falcon Lake

Západočeské muzeum v Plzni zve na filmový cyklus „Filmové večery v muzeu“. Cílem večerů není jen zhlédnout film, ale i diskutovat o tom, co jsme viděli a co nám třeba uniklo.


Existuje řada filmů, které nás mohou inspirovat, jak být (dobrým) člověkem. Průvodcem filmových večerů je zkušený redaktor a moderátor Petr Vaďura.

Ve středu 15. 11. 2023 od 19.00 hodin Vám v přednáškovém sále Západočeského muzea v Plzni promítneme film „FALKON LAKE“.

První láska je ten nejkrásnější i nejděsivější přízrak.

Stydlivý třináctiletý Bastien přijíždí s rodiči na letní dovolenou k jezeru Falcon Lake. V krajině, která je občas idylická a občas přízračná, potkává o tři roky starší dívku Chloé. Vzniká mezi nimi nerovnocenný vztah, který nejasně balancuje mezi romantikou a manipulací. Na břehu jezera, které je opředeno duchařskými legendami, prožívá Bastien prázdniny, které nenápadně změní všechno, co znal. Kluk přestává být klukem, hra přestává být hrou. Dětství se mění v jeden z mnoha přízraků. Debut známé quebecké herečky Charlotte Le Bon je stylovou delikatesou, která v sobě obratně spojuje romantickou komedii o dospívání a mysteriózní drama o místě, na kterém se z lidí stávají duchové.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Nový Superb

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka