Téměř 2,5 miliardy korun plánuje v letošním roce utržit Ikea ČR ve svých obchodních domech v Praze, Brně a nově také od letošního října v Ostravě.
Dva nábytkové obchodní domy Ikea v Praze a Brně utržily za účetní období září 2000 až konec srpna 2001 téměř 1,9 miliardy korun, což představuje meziroční růst o 12 procent. Oba domy navštívilo 2,2 miliónu osob, z nichž 1,3 miliónu tam nakoupilo. Podle obchodního ředitele Ikea ČR a SR Dragana Skaluševiće se v následujícím roce předpokládá nárůst tržeb o 11 procent. Navíc v nové prodejně v Ostravě, kterou Ikea otevře 4. října, předpokládá tržby dalších 380 miliónů korun. Snížení cen pro nadcházející sezónu v průpměru o sedm procent se týká 1100 výrobků. Celosvětově Ikea očekává letos tržby přes 10 miliard eur. Jejími 157 obchody prošlo 230 miliónů lidí.
Ať vám nic neunikne!
Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.
Za více než 22 let vývoje se Trigema z malé lokální firmy stala respektovaným hráčem na pražském developerském trhu. Od stavby prvního plotu, kolem rodinného domu se posunula k chytrým bytovým projektům, vědeckotechnickým parkům i sportovním areálům.