Firmy v kraji mění mezi svátky běžné tempo

Většina podniků v Plzeňském kraji mění mezi vánočními svátky a Silvestrem pracovní tempo. Celopodnikové dovolené má ale jen málo z nich. Nepřetržité provozy jedou v běžném režimu.


Většina podniků v Plzeňském kraji mění mezi vánočními svátky a Silvestrem pracovní tempo. Celopodnikové dovolené má ale jen málo z nich. Nepřetržité provozy jedou v běžném režimu. Počty lidí o svátcích firmy nesnižují. Vyplývá to z informací rozhodujících firem v regionu.
Naprostá většina ze zhruba 2000 plzeňských zaměstnanců Škody Holding v období mezi vánočními svátky a koncem roku čerpá dovolenou. Ve Škodě Transportation, výrobci elektrické dopravní techniky, to je 80 procent lidí. "Ve výrobě bude zhruba 100 lidí z důvodu splnění termínů zakázek," řekla mluvčí holdingu Radka Pistoriusová. V technickém úseku bude asi 12 zaměstnanců jako nutná podpora výroby, deset lidí budou kontrolovat výrobky. Škoda Power, výrobce turbín bude mít také hromadnou dovolenou. Zhruba 15 procent zaměstnanců, především z úseku výroba a inženýring bude zajišťovat potřebné zakázky.
Panasonic, který je s 5500 pracovníky největším zaměstnavatelem v Plzeňském kraji, měl mít poslední letošní ranní směnu 22. prosince. "Začínáme až 4. ledna inventurami, výroba se rozjede až o dva dny později," uvedl mluvčí Jaroslav Souček. V lednu a únoru chystá firma, která má hlavní špičku od srpna do prosince, pozvolný nájezd výroby.
"Energetika nezná svátky ani volno. Žádnou dovolenou ani volno nemáme," uvedl šéf Plzeňské teplárenské Tomáš Drápela. Podle něj nebude ani o Vánocích a na Silvestra sloužit omezený počet lidí.
Plzeňský ČEZ Zákaznické služby má pod sebou také zákaznické call centrum, největší v ČR. "Jedeme neustále v nonstop režimu," řekl mluvčí ČEZ pro západní Čechy Martin Sobotka. Firma žádné dovolené nemá. Pokud bude běžný průběh počasí, bude o Vánocích a na Silvestra sloužit v call centru do 20 lidí, kteří budou schopni vyřídit i v noci o svátečních dnech veškeré požadavky zákazníků. Počet lidí bude firma určovat podle počasí. K vypočítanému stavu bude v pohotovosti personální rezerva. "Mezi svátky budeme mít otevřeno od 09:00 do 13:00," uvedl Sobotka.
Lidé z pohotovostních čet ČEZ jsou zvyklí, že slaví Silvestra nebo Štědrý den o den dříve nebo později. "Počty lidí přes svátky neomezujeme. Na pracovištích jsou běžné stavy," uvedl mluvčí. Region je rovnoměrně pokrytý podle působnosti rozvoden, aby při poruše byly čety všude včas.
Plzeňský Prazdroj, který má v Plzni 1000 lidí a z toho přes 400 ve výrobě, měl poslední směnu před Vánoci v pátek 22. prosince. Výroba piva se znovu spustí o čtyři dny později. V práci budou jen desítky lidí v provozech, jejichž chod nelze přerušit. Například v oddělení chlazení a u cylindro-kónických tanků na kvašení piva. Dovolenou firma nevyhlásila.
Největší výrobce vína Bohemia Sekt Starý Plzenec skončil s výrobou ve čtvrtek 21. prosince odpoledne. "Poté je celozávodní dovolená do 2. ledna," uvedl výrobní ředitel Slavomír Hermann. První dva pracovní dny počítá firma s inventurou, ale záleží na tom, zda nebudou vyprodané sklady.


Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 28.12.2006 08:130 +
 
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024