FN Plzeň podporuje očkování proti covidu

Masivní kampaň na podporu očkování veřejnosti proti onemocnění covid-19 dorazila v rámci putovní roadshow do FN Plzeň.

Jarní servisní akce AUTO CB

Návštěvníci si v borském areálu mohou všimnout velkoplošných kvádrů, v lochotínské části je k dispozici panelová výstava, kterou zapůjčilo Ministerstvo zdravotnictví ČR. Propagaci poskytl své jméno i tvář divadelní a filmový herec Petr Čtvrtníček, který má s covid-19 osobní nepříjemnou zkušenost. Edukativní stránka kampaně s mottem „Očkujeme se pro život beze strachu“ se netýká jen samotného očkování, ale i posilujících dávek či vakcín.

„Kampaň ministerstva zdravotnictví plně podporujeme, ačkoli se část veřejnosti stále staví k očkování skepticky, naše zkušenosti jasně dokazují, že očkování může zabránit horšímu průběhu nemoci a úmrtí, obzvláště pak u starších nebo chronicky nemocných osob,“ připomíná ředitel FN Plzeň MUDr. Václav Šimánek, Ph.D. a dodává: „Naši zdravotníci vyočkovali už přes 150 tisíc dávek a ta čísla stále rostou, za což jsem upřímně rád.“

Akci na podporu očkování MZČR zahájil ministr Vlastimil Válek začátkem loňského října a putovní výstava se už objevila v nemocnici v Ostravě, Brně, Praze na Bulovce, Hradci Králové, Pardubicích a Olomouci. Nyní bude do konce ledna v Plzni a po několika dalších zastávkách bude kontaktní část kampaně závěrem dubna ukončena v Praze v Motole. Vedle této české verze spustilo ministerstvo zdravotnictví i paralelní kampaň s očkovací osvětou pro ukrajinskou komunitu, a to ve spolupráci a s UNICEF, kteří jí plně financují.

FN Plzeň v rámci této kampaně propaguje i samotné Očkovací centrum Kliniky infekčních nemocí a cestovní medicíny FN Plzeň, které momentálně prochází výraznou revitalizací služeb i interiéru.

„Klientům nenabízíme jen širokou škálu tuzemských a zahraničních očkování, ale také poradenství a konzultace s lékaři, očkovací plány nebo návrhy na obsah lékárničky před cestou do zahraničí. Přizpůsobili jsme otevírací dobu, očkovací centrum má vlastní logo a nyní připravujeme i zútulnění prostor, které se nachází v pavilonu 61 v areálu bývalé vojenské nemocnice na Borech,“ upřesnil doc. MUDr. Dalibor Sedláček, CSc. přednosta Kliniky infekčních nemocí a cestovní medicíny, kam očkovací centrum spadá.

Očkování proti covid-19 probíhá ve FN Plzeň každý všední den od 7.00 do 11.30 hodin a od 13.00 do 15.00 hodin. Osoby starší 16 let mohou přijít bez předchozí registrace, pro plynulejší odbavení ale objednání doporučujeme buď prostřednictvím stránek MZČR, přímo na stránkách FN Plzeň nebo na telefonním čísle 377 401 145 / 377 401 146. Děti ve věku 5-15 let očkují zdravotníci pouze ve dnech, kdy je přítomen pediatr, proto je předchozí registrace nutná. Děti ve věku 6 měsíců až 4 roky jsou očkovány v prostorách Dětské kliniky ve FN Lochotín, a to opět pouze po předchozím objednání. Posilující dávky je možné aplikovat nejdříve tři měsíce po aplikaci předchozí dávky.

The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Jarní servisní akce

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka