Ford přináší ucelené řešení nabíjení

Ford Pro uvádí na trh integrované řešení nabíjení, které má evropským zákazníkům pomoci najít nejlepší strategii nabíjení pro jejich vozový park elektromobilů, instalovat nabíjecí infrastrukturu a optimalizovat proces nabíjení.

Jarní servisní akce AUTO CB

Ford Pro Charging je klíčovou součástí Ford Pro a integruje se s ostatními řešeními Ford Pro tak, aby poskytovala správcům vozových parků plnou kontrolu a řidičům zjednodušovala nabíjení. Ve výsledku maximalizuje efektivitu i produktivitu. Aby přechod na elektromobily nebyl pro provozovatele užitkových vozových parků příliš komplikovaný, budou s nimi spolupracovat konzultanti společnosti Ford Pro Charging a pomohou jim najít optimální řešení nabíjení pro jejich firmu.

Společnost nabízí komplexní řešení na míru včetně instalace hardwaru a softwaru pro správu. Zjednodušená fakturace a správa prostřednictvím softwaru Ford Pro Charging podporuje také vozové parky, jejichž řidiči si berou své pracovní vozidlo domů, a usnadňuje nabíjení na veřejných stanicích. Ford Pro si uvědomuje rostoucí tlak na elektrifikaci vozových parků – jak ze strany společností, které chtějí plnit firemní cíle udržitelnosti, tak ze strany zákazníků, kteří se stále více zajímají o životní prostředí. Ford Pro Charging se snaží pomáhat zákazníkům uvědomit si podnikatelské výhody elektrifikace a vést je k nejvhodnějším dlouhodobým řešením nabíjení pro jejich vozové parky.

Správci vozových parků mohou řídit nabíjení a produktivitu svých vozidel pomocí softwaru Ford Pro E-Telematics, který převádí klíčové provozní údaje na užitečné informace a upozornění. Z vozu se tyto údaje odesílají prostřednictvím palubního modemu FordPass Connect, který se do modelu E-Transit montuje sériově. Může se jednat o zbývající dojezd s nastavitelnými mezními hodnotami pupozornění, přehled o průběhu nabíjení včetně spotřeby kWh, rychlosti nabíjení a aktuální vzdálenosti do vybití nebo o upozornění v případě, že se vůz nenabíjí, když by měl.

Zakázková řešení pro depa

Společnost Ford Pro Charging si uvědomuje, že nejefektivnější řešení nabíjení vozového parku se liší případ od případu. Dokonce i zákazníci, jejichž vozy jezdí v cyklech a jejichž depa umožňují nabíjení na místě, mohou zjistit, že jednotlivá depa v rámci stejného vozového parku mají specifické požadavky. Odborní konzultanti Ford Pro Charging proto spolupracují s každým depem na identifikaci nejefektivnějšího a do budoucna perspektivního řešení nabíjení a řídí celý proces plánování a uvedení do provozu. I vozové parky s omezenými znalostmi možností elektrifikace tak mohou snadno přejít na novou technologii.

Komplexní služba na klíč zahrnuje návrh řešení, spolupráci s příslušnými třetími stranami v záležitostech týkajících se inženýrských sítí a případných stavebních omezení, instalaci průmyslových nabíječek v depu i zajištění servisu a podpory po zprovoznění systému. Instalace a údržba hardwaru je zajišťována ve spolupráci s předními instalačními partnery a výrobci nabíječek. Jakmile je nabíjení v depu aktivní, inteligentní software Ford Pro Charging dokáže automaticky vyhodnotit pracovní cyklus a úroveň nabití každého jednotlivého vozidla a řídit energii v celém depu s ohledem na optimální účinnost a provozuschopnost.

Zabezpečený systém využívá údaje z vozidel i nabíječek ke zjednodušení nabíjení vozového parku tím, že nabízí plně automatické nabíjení, které se nejlépe přizpůsobí cyklům používání, nebo nabíjení řízené, kdy si provozovatelé mohou naplánovat nabíjení v předem zvolený čas nebo do dosažení určité míry nabití. To může zákazníkům pomoci v případě konkrétních vozidel, která mají vysokou prioritu například pro časný ranní odjezd, a mohlo by to potenciálně snížit náklady na elektřinu těm zákazníkům, kteří nabíjejí vozový park přes noc a mají tarify závislé na denní době. Provozovatelé smíšených vozových parků ocení skutečnost, že software i hardware Ford Pro Charging je kompatibilní také s modely jiných výrobců.

Jednodušší nabíjení doma

Mnoho řidičů si po směně bere své dodávky domů, proto potřebují řešení pro nabíjení mimo depo. Aby provozovatelé mohli umožnit svým řidičům jezdit po konci pracovní doby rovnou domů i po elektrifikaci vozového parku, nabízí Ford Pro Charging domácí nabíječky, které umožňují pohodlné nabíjení přes noc a snižují administrativní zátěž manažerů i řidičů.

Nenápadná nástěnná nabíječka Ford Connected Wallbox, namontovaná u řidiče doma, může nabíjet firemní vozidlo a automaticky odesílat zprávy o nabíjení do centrálního systému správce vozového parku. K aktivaci nabíječky je zapotřebí specifický ovladač spojený s vozidlem, což pomáhá předcházet podvodům a zajišťuje, že správci vozového parku dostávají pouze relevantní zprávy o nabíjení. Díky tomu, že software Ford Pro dokáže generovat zprávy o využívání nabíječek, je proplácení nákladů řidičům za domácí nabíjení rychlé a snadné. Správci vozových parků mohou také na dálku zkontrolovat, zda řidič nezapomněl vůz k nabíječce připojit.

Ne každý řidič služebního vozu má vlastní garáž či příjezdovou cestu. Elektrické nabíjecí stanice integrované do sloupů veřejného osvětlení a dalšího pouličního mobiliáře jsou však stále běžnější. Tam, kde mohou řidiči nabíjet v blízkosti svého bydliště, aniž by museli tahat nabíjecí kabely přes veřejné chodníky, lze nabíjení automaticky fakturovat na firemní účet.

Veřejné nabíjení přizpůsobené potřebám firem

Ford Pro předpokládá, že provozovatelé budou využívat veřejné nabíječky jen výjimečně. Aby však společnost pokryla všechny okolnosti a nabídla větší flexibilitu, poskytuje přístup k nejrozsáhlejší evropské síti veřejného dobíjení a umožňuje automatické platby i centralizovanou fakturaci pomocí dobíjecí karty, kterou má každý vůz svoji. Díky přístupu k síti Blue Oval Charging Network, která po celé Evropě čítá více než 300 000 nabíječek a stále se rozrůstá, je nalezení nabíječky v okolí stále snadnější.

S vyhledáváním dobíjecích stanic řidičům pomůže asistent Ford Charge Assist, který lze spustit pomocí dotykové obrazovky palubního systému Ford SYNC 4.2 Systém umí vyhledat nabíječky v okolí i na trase zadané do navigace. V zájmu zkrácení nabíjecích prostojů na minimum mohou řidiči ještě před příjezdem k nabíječce zjistit její obsazenost, cenu i rychlost nabíjení, stejně jako minimální dobu nabíjení potřebnou k dosažení cíle.

Poznámka redakce: pokud plánujete nákup nového vozu a hledáte tip na nejlevnější nová auta v České republice skladem (bez ohledu na značku vozu), pokračujte na stránku Nejlevnější nová auta v ČR.

The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka