Hledá se NEJ Inovátor 5G za rok 2020

Rada města Plzně schválila vyhlášení soutěže NEJ Inovátor 5G za rok 2020. Jde o jeden z projektů, který má za cíl zatraktivnit region v oblasti inovativních malých a středních firem.

weby uniweb

Zapojit se do něj mohou podniky působící v regionu měst Plzeň, Karlovy Vary, Bílina a Jeseník. Právě tato města totiž spadají i do projektu Ministerstva průmyslu a obchodu a Ministerstva pro místní rozvoj s názvem 5G pro 5 měst, a to ještě spolu s Ústím nad Labem, které se ale do NEJ Inovátora nezapojí. Podoba soutěže je projednána a schválena oběma ministerstvy.

„Soutěž NEJ Inovátor probíhala v minulých letech v Jihomoravském kraji, kde ji realizoval BIC Brno spol. s r. o. Vloni se uskutečnila soutěž NEJ Inovátor také v Plzni. Porota soutěže vybrala 20 společností podnikajících v Plzni a nejlepší firma byla vyhlášena v září 2020. Na základě několika jednání a schválení projektu v ostatních městech se soutěže zúčastní i výše jmenovaná města,“ přiblížil radní města Plzně pro oblast Smart Cities a podporu podnikání Vlastimil Gola, jenž inicioval letošní podobu soutěže spolu s Odborem sportu, Smart Cities a podpory podnikání Magistrátu města Plzně.

Podle radního Vlastimila Goly by se mohlo pomocí soutěže podařit identifikovat pět až deset společností v každém z měst, které mají organizaci s nejlepším řízením inovací, inovativní projekt, případně aplikují inovativní procesy uvnitř společnosti. „Na základě spolupráce se společností BIC Brno spol. s r. o. bude možné využívat nejen název prověřené soutěže, ale zejména know-how v oblasti inovativních auditů v přihlášených společnostech. Tímto krokem bude soutěž i v tomto ročníku na vyzkoušené úrovni s vysokou přidanou hodnotou a uznávaným systémem vyhodnocení,“ doplnil Vlastimil Gola.

V rámci soutěže by probíhala masivní marketingová podpora soutěžících společností, čímž dojde k jejich popularizaci mezi veřejností, identifikaci produktu pro možnou další spolupráci s jinými podnikateli, ale i zahájení spolupráce s ostatními městy, ze které by mohla města profitovat v rámci budoucí participace na projektech Smart City a podpory podnikání. Samozřejmostí je reprezentativní vyhlášení výsledků soutěže, udělení titulu NEJ Inovátor 5G a předání hodnotných cen využitelných managementem vyhlášených společností.


NetConcert Music by Frank Zappa

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

Lite Plzeň
uniweb weby