Infračervené teploměry v automatizovaných systémech

Německý výrobce teplotních senzorů - firma Optris prezentovala na veletrhu SPS/IPC/Drives v Norimberku, jak jednoduše a rychle napojit infračervené teploměry na automatizované systémy. Všechny ...

SEO UNIWEB

Německý výrobce teplotních senzorů - firma Optris prezentovala na veletrhu SPS/IPC/Drives v Norimberku, jak jednoduše a rychle napojit infračervené teploměry na automatizované systémy.

Všechny infračervené teploměry, které mají kromě měřící hlavy i box s elektronikou, lze připojit k mnoha různým rozhraním v automatizaci. Vedle analogového je k dispozici i volba z šesti digitálních rozhraní. Dle potřeby a aplikace je možno vybrat a instalovat odpovídající rozhraní. Všechna rozhraní komunikují obousměrně. Parametr může být stejně jako vysílán i přijímán.

Teplotní senzor může být napojen na řídící jednotku nebo do sítě pomocí rozhraní RS232, RS485, USB, CAN, Profibus DP nebo Ethernet. Různé materiály vyžadují různá speciální nastavení měření, např. různou emisivitu. Pomocí možnosti digitální komunikace je snadné takové parametry nastavit. Navíc není potřeba ani žádný A/D převodník. Kromě toho lze pomocí digitálních rozhraní překlenout velké vzdálenosti, takže délka kabelu je flexibilní.

Uživatel má možnost propojit svůj vlastní SW pomocí komunikačních protokolů, které Optris dává k dispozici. Navíc je možné při použití rozhraní USB, RS232, RS485 nebo Ethernet použít přibalený SW Compact Connect pro záznam teploty a nastavení senzoru.

Bezdotykově měřící infračervené teploměry nacházejí využití v automatizovaných výrobních procesech ve sklářském, papírenském, plastikářském, automobilovém a kovodělném průmyslu, ale i při zajištění kvality výroby a v údržbě.

Více se o infračervených teploměrech dozvíte na stránkách www.hotset.cz.


weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 24.09.2012 09:07
0 +
 
Uniweb weby

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb