Klatovy mají občasně přístupnou galerii

Netradiční, "občasně" přístupnou galerii otevřel v Klatovech místní umělec, sochař Václav Fiala. Galerie F je v nejstarší dochované stavbě ve městě - ve středověké kruhové baště, takzvané okrouhlici, která byla postavena ve druhé polovině 13. století jako součást městského opevnění.


Netradiční, "občasně" přístupnou galerii otevřel v Klatovech místní umělec, sochař Václav Fiala. Galerie F je v nejstarší dochované stavbě ve městě - ve středověké kruhové baště, takzvané okrouhlici, která byla postavena ve druhé polovině 13. století jako součást městského opevnění, řekl Fiala. V netradiční galerii, která nebude mít pravidelnou otevírací dobu, budou kromě sochařových děl vystaveny vždy i další "zajímavé" umělecké objekty, slíbil umělec a galerista.
"Už dřív, když jsem v parku dělal nějaké svoje realizace, tak jsem je vázal na tu baštu a přemýšlel jsem, jestli by nešla nějak víc využít," poznamenal Fiala.
Galerie F je v jedné ze dvou zachovaných bašt, které byly v 70. letech minulého století rekonstruovány. Věž, kde je galerie, nebyla dosud kvůli svému specifickému vnitřnímu prostoru využívána ani zpřístupněna veřejnosti. "Není to tradiční výstavní prostor - není tam voda, topení, toalety, teď už je tam aspoň elektřina," poznamenal sochař.
První výstavou v nové Galerii F je představení linorytů dvou australských umělců Stephena Kinga a Mika Nichollse. Galerie bude otevřena při vernisážích, jednou či dvakrát do měsíce a na telefonickou žádost, doplnil umělec.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
ne 03.12.2006 16:250 +
 
Dotace na elektormobilitu

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq