Klatovy získaly bývalé armádní cvičiště

Po 14 letech snažení získaly Klatovy třiadvacetihektarové bývalé armádní cvičiště pod Borem, kde vybudují první průmyslovou zónu města.


Po 14 letech snažení získaly Klatovy třiadvacetihektarové bývalé armádní cvičiště pod Borem, kde vybudují první průmyslovou zónu města. Prodej majetku za 17,5 milionu korun, který už začátkem letošního roku schválilo ministerstvo obrany, stvrdilo nyní také ministerstvo financí. Do konce roku by měl být pozemek na okraji Klatov ve směru od Plzně zapsán na katastru jako majetek města, řekl místostarosta třiadvacetitisícových Klatov Jan Vrána.
Zastupitelstvo muselo ještě v úterý schválit zvýšení kupní ceny o 160.000 korun. Navýšení požadovalo ministerstvo financí kvůli tomu, že nebyly oceněny všechny zelené plochy. "Je to nová cena za všechny nálety rostlin, za všechny bodláky a stromečky, které tam v minulých letech vyrostly," řekl Vrána. Ministerstvo financí tak upravilo znalecký posudek už poněkolikáté. Kupní cenu pošle město na konto státu do konce roku, řekl Vrána.
"Jiná města dostávají moderní kasárna zdarma a my za úhor, který 14 let jen zarůstá, musíme zaplatit takovou sumu," uvedla místostarostka Věra Tomaierová. Podle vedení města je to téměř neobdělávatelná půda.
Podle Vrány bude město už koncem prvního pololetí 2007 pozemky nabízet. Radnice začne jednat s potenciálními investory od začátku roku.
Do konce prosince 2007 bude v lokalitě hotový vodovod a kanalizace z čistírny odpadních vod do Štěpánovic. Podle Vrány budou dimenzovány pro potřeby budoucích podniků v zóně. Tato stavba, která začne v únoru, je součástí investice Čisté město za 630 milionů Kč. S podporou EU radnice rozšíří a obnoví kanalizace, vodovody a silnice.
Příští rok na jaře začne na pozemku podél zóny stavba dvoukilometrové silnice, první etapy západního obchvatu města, která připravovanou průmyslovou zónu spojí s hlavním tahem Plzeň-Klatovy. Stavbu za 60 milionů korun, která by mohla skončit také do konce roku 2007, financuje Plzeňský kraj a město. "Komise vybere dodavatele 3. ledna," uvedl Vrána.
Dlouhodobě nevyužitý pozemek pod Borem ministerstvo obrany bez zájmu několikrát dražilo. Původní cena 13 milionů Kč, kterou schválila armáda, se nelíbila ministerstvu financí, které požadovalo nové znalecké posudky.


Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
út 26.12.2006 11:320 +
 
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq