Kočka uvízla v šachtě, se záchranou pomáhali strážníci a hasiči

Strážníci ze Slovan a borští strážníci společně s hasiči zachraňovali ve čtvrtek ráno uvízlou kočku asi z tří metrové hloubky ze zamřížované šachty u domu ve Francouzské ulici.


Místo, kam zvíře zapadlo, vedlo k oknům sklepa pod úrovní terénu. Spadnout tam pravděpodobně muselo v místě mezi zdí budovy a mřížemi.

Po všech zjištěních přivolali strážníci nejprve své kolegy z motorizované hlídky. Ti mají ve vozidle jako součást výbavy teleskopický žebřík a páčidlo pro nadzvednutí mříže. Pokus pomocí pákového páčidla otevřít mříž se ale nepovedl.  Jediná možnost k osvobození uvězněného zvířete byla tedy přivolání příslušníků jednotky hasičů k jejímu odříznutí. Strážníci získali k tomuto kroku souhlas správců budovy ve společenství vlastníků, které se jim podařilo zkontaktovat. Hasiči pomocí rozbrušovačky otevřeli mříž a kočka byla společnými silami odchycena do podběráku. Další osud zvířete byl opravdu šťastný. Strážníkům se podařilo dohledat komu patří a majiteli, který kočku už nějakou dobu postrádal, ji navrátili.

foto: mp plzeň

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
so 27.06.2020 07:070 +
 
Nová Škoda Kamiq - Akční modely Fresh

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Škoda service - Zimmí servisní prohlídka za akční cenu