Konečně jedna dobrá zpráva pro řidiče, od 1. května končí úplná uzavírka Zborovské ulice

Po měsíci objížděk se Zborovská ulice v Plzni znovu otevře běžnému provozu. Řidiči se od pátku vrátí na důležitou spojku mezi Doudlevci a Bory, kde stavbaři během dubna opravovali silnici, sítě i chodníky. Úplný klid ale ještě nepřijde — práce v okolí budou pokračovat do konce května.

obrázek: Konečně jedna dobrá zpráva pro řidiče, od 1. května končí úplná uzavírka Zborovské ulice

Od pátku 1. května 2026 se do Zborovské ulice v Plzni vrací běžný provoz. Končí tak dubnová úplná uzavírka, která na měsíc vyřadila jednu z klíčových spojnic mezi Doudlevcemi a směrem na Bory.

Omezení se týkalo úseku od okružní křižovatky s ulicí Edvarda Beneše po křižovatku s ulicí Strnišťová. Po dobu prací tudy mohly projet pouze autobusy MHD a regionální dopravy.

Co se na Zborovské dělalo

Rekonstrukce byla rozsáhlá. Stavbaři vyměnili povrch a doplnili nové konstrukční vrstvy vozovky. Současně se řešily i podzemní sítě. V okolí křižovatky s ulicí Meditační se pokládalo nové vodovodní a kanalizační potrubí; kanalizace byla místy v hloubce kolem pěti metrů.

V úseku od křižovatky se Za Rybárnou směrem k Tyršovu mostu zmizela původní vozovka a byla nahrazena novými vrstvami, které mají vydržet déle a lépe snášet zátěž. Hotové jsou také uliční vpusti u křižovatky s ulicí Pod Hradištěm a upravené napojení této ulice.

Součástí prací byly i opravy přilehlých chodníků, cyklostezky, úpravy zeleně a nové dopravní značení. Finální asfaltová vrstva je položena v celé opravované délce.

Objížďky končí, část omezení ale zůstává

Během dubna vedla objízdná trasa obousměrně přes Litice a navazující tahy na Bory (Litická, napojení na I/27 přes Sukovu a dál přes 17. listopadu). Od května se řidiči vrátí na původní trasu po Zborovské. 

Úplně bez komplikací ale oblast ještě nebude. Ulice Za Rybárnou zůstane v části navazující na Zborovskou uzavřená až do konce května 2026, protože práce v lokalitě pokračují.

Výsluní má být hotovo na konci května

Oprava Zborovské je jednou z etap projektu Propojení Tyršův most – Výsluní. Stavba začala 4. srpna 2025. Dokončení je podle plánu naplánováno na konec května 2026. Náklady jsou vyčísleny na 63 milionů korun včetně DPH.

Podle informací od správců stavby by měla mít oprava hlavně pozitivní dopad na bezpečnost a plynulost dopravy v okolí vytíženého křížení Zborovské a Za Rybárnou. V Plzni i v rámci Plzeňského kraje jde o místo, které pravidelně odebírá dopravu z několika směrů.

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články