Kontroloři ČEZ chytili pěstitele konopí

Kontroloři ČEZ odhalili v Dobřanech na jihu Plzeňska pěstitele konopí, kteří odebírali na černo elektřinu na vytápění a osvětlování plantáže 400 rostlin. Firmě způsobili škodu téměř 40.000 korun. Chata poblíž bývalého dolu Dobré štěstí měla nelegální přípojku.


Kontroloři ČEZ odhalili v Dobřanech na jihu Plzeňska pěstitele konopí, kteří odebírali na černo elektřinu na vytápění a osvětlování plantáže 400 rostlin. Firmě způsobili škodu téměř 40.000 korun. Chata poblíž bývalého dolu Dobré štěstí měla nelegální přípojku. Případ vyšetřuje okresní ředitelství policie. Poškozena byla firma ČEZ Distribuce. Řekl to západočeský mluvčí ČEZ Martin Sobotka.
"Specialisté ČEZ Měření vypočítali škodu podle zákonné metodiky a podle snadno ověřitelných důkazů," uvedl. Vodítkem bylo podle Sobotky také stáří rostlin, které musely růst nejméně od začátku října tohoto roku.
Podle informací z policejního zdroje vlastníci chaty dlužili nějaké peníze. Exekutor si na jejich pozemku všiml viditelné načerno zřízené přípojky a oznámil to policii a energetikům.
Případů neoprávněných odběrů elektřiny letos v Plzeňském kraji a Karlovarském kraji přibývá. Za prvních deset letošních měsíců jich energetici odhalili 631, přitom v roce 2004, v posledním uceleném roce fungování samostatné Západočeské energetiky, to bylo za srovnatelné období 422 případů. Nárůst je dán vyšší frekvencí kontrol i vznikem specializovaných útvarů v rámci ČEZ, řekl Sobotka.
Za celou skupinu to bylo téměř 3000 případů černých odběrů. "Škoda za nelegálně získanou elektřinu dosáhla téměř 80 milionů korun," řekl Sobotka. Podle něj roste v poslední době agresivita pachatelů neoprávněných odběrů a v řada lidí už dokonce prodává načerno odebranou elektřinu dále. Poškozují tak nejen distributora elektrické energie, ale i jednotlivé odběratele, dodal mluvčí.


Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 14.12.2006 16:200 +
 
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq