Kraj začíná rozdělovat ochranné pomůcky, další očekává

Plzeňskému kraji dorazily roušky a respirátory pro zdravotnická zařízení a ambulantní lékaře (v noci z neděle na pondělí).


 Další zásilky jsou přislíbeny od ministerstva vnitra v druhé polovině týdne. V úterý se začnou ochranné pomůcky rozdělovat.

„Kraj obdržel zásilku 158 000 ks jednorázových roušek a 32 000 respirátorů FFP2, které budou rozděleny všem skupinám zdravotníků během dnešního a zítřejšího dne prostřednictvím distribučních míst. Od ministerstva zdravotnictví jsme také obdrželi metodiku, jakým způsobem by měly být ochranné pomůcky rozdělovány a které profese mají být nejvíc chráněny,“ říká hejtman kraje Josef Bernard. Ten spolu s ostatními hejtmany a ministrem vnitra absolvoval v pondělí v podvečer telekonferenci, kde byly přislíbeny další ochranné prostředky, které by měly dorazit v druhé polovině týdne. Jedná se o respirátory, rukavice a ochranné obleky.

Kraj stále řeší také objednávky dalších ochranných prostředků, včetně respirátorů té nejvyšší kategorie. Objednány jsou ochranné pokrývky hlavy, pláště, štíty a brýle. Podařilo se zajistit dostatečné dodávky desinfekce, která v následujících dnech dorazí v množství 112 tisíc litrů od ministerstva životního prostředí.

V pobytových zařízeních sociální péče se dosud podařilo zajistit roušky pro všechny zaměstnance a velkou část klientů. Do středy budou mít roušky k dispozici také všichni klienti těchto zařízení v kraji.

Stále probíhá výroba roušek na dvou pracovištích škol (ISŠ Plzeň, pracoviště Křimická a Střední škola živnostenská Planá a práce dobrovolníků z domova, nově i zaměstnanců Plzeňského kraje. Nově se začaly šít dětské roušky pro mateřské školy a dětské domovy. Fungují tři sběrná místa, na krajském úřadě v recepci, na chodbě pracoviště Křimická 3 a v IŠSŽ Planá. Kraj nabízí i distribuci látek domů a svoz hotových roušek.

Roušky vyrobené během pondělí 23. 3. 2020 ve SŠ živnostenské a dobrovolníky v Plané v počtu 1 245 ks byly předány Nemocnici Svatá Anna (100), DPS Planá (70), dětskému domovu Planá (50), psychiatrickému centru Přerov, pobočka Planá (75 ks), firmě Stravbyt (25 ks - vaří pro sv. Annu, FN Plzeň, nemocnice Klatovy a Strakonice), Záchranka Planá (20 ks), Lidl Planá Tachov (25 ks), zaměstnanci 30 ks, Plzeňskému kraji předáno 800 ks k rozdělení pro Nemocnici následné péče LDN Horažďovice a pro Diecézní charitu Plzeň. Na výrobě se podílí 25 zaměstnanců (50%) a 4 studenti a 4 dobrovolníci.

ISŠ živnostenská Plzeň zajišťuje roušky pro MŠ určené k zajištěné péče o děti a mládež, pro Zdravotnickou záchrannou službu, pro zaměstnance PK, kteří jsou na pracovišti a dětské domovy. Dnes předali 300 vyrobených roušek, které budou předány pracovníkům sociálních služeb.

Pomoc je organizována také v rámci Krajského úřadu Plzeňského kraje. Ve volných chvílích ušilo 35 zaměstnanců krajského úřadu cca 120 ks roušek, které se předají školským poradenským zařízením Plzeňského kraje a dalších cca 100 ks ušitých roušek bylo předáno pro sociální zařízení.

„Ve většině našich škol je zajištěn kontakt žáků s učiteli, probíhají konzultace, mnohde i dálkové vzdělávání. Školám byl zaslán pokyn ke klasifikaci žáků. Připravujeme také sdílené streamové vyučování pro žáky středních škol,“ dodává náměstkyně hejtmana Ivana Bartošová. 


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČEZ - Čistá energie zítřka

Hlavní zprávy

 

Nová Škoda Scala - Akční modely Fresh