Letos vypijeme rekordní množství šampusu

Téměř čtyři miliony lahví šumivých vín ze sklepů Bohemia Sektu, o 15 procent více než loni, otevřou Češi během Vánoc a oslav Nového roku 2007. Největší výrobce vína v ČR zvýšil za 11 měsíců prodej sektu o šest procent na více než sedm milionů lahví.


Téměř čtyři miliony lahví šumivých vín ze sklepů Bohemia Sektu, o 15 procent více než loni, otevřou Češi během Vánoc a oslav Nového roku 2007. Největší výrobce vína v ČR zvýšil za 11 měsíců prodej sektu o šest procent na více než sedm milionů lahví. Za celý rok chce prodat 11 milionů lahví šumivých vín, meziročně o jeden milion více. Řekl to místopředseda představenstva Ondřej Beránek.
"Letošek by měl být nejlepší od oslav milénia v roce 1999, kdy jsme prodali výjimečných více než 13 milionů lahví sektu," dodal. Nárůst letošního prodeje je dán vyšší koupěschopností lidí. "Index spotřebitelské jistoty je znát. Lidé se na Vánoce těší a chtějí si je oslavit sektem," řekla marketingová specialistka firma Hana Karnoldová.
Podle Beránka navíc roste zájem o dražší značky v cenách tři čtvrtě litrové láhve nad 130 korun. Tato prémiová kategorie vzroste meziročně o více než pětinu. Jde především o produkty Bohemia Sekt Prestige, Chateau Radyně a Chateau Bzenec a Louis Girardot. Pravé "šampaňské", které podnik z německé skupiny Henkell & Söhnlein také distribuuje, se letos prodává o 50 procent lépe než loni. Šumivých vín Bohemia Sektu vyráběných klasickou cestou kvašením v lahvi letos podnik prodá okolo 300.000 lahví, loni celkem 260.000. Pětina z nich míří na export, zejména do Belgie, kde je firma zalistovaná v největším tamějším řetězci Delhaize i v gastronomii.
Podnik plánuje letos prodat víno za více než 1,1 miliardy korun. Z toho podobně jako loni by měly sekty tvořit 70 procent a zbytek klidná vína. "Meziročně půjde o pěti- až šestiprocentní růst tržeb," uvedl finanční ředitel Beránek. Firma naposledy zdražovala sekty v říjnu 2003, takzvaná klidná vína ještě před tím. V příštím roce už se zřejmě zdražení nevyhne. Mělo by se ale pohybovat pod inflací v pásmu dvou až tří procent.
Vánoce a Silvestr vždy rozhodují o celoročním prodeji sektů. V ČR se ročně vyrobí 20 milionů lahví sektů, více než třetina se prodá koncem roku.
Skupina Bohemia Sekt vykázala loni konsolidovaný čistý zisk 118 milionů korun, meziročně o osm procent více. Loni zvýšila tržby o 15,3 procenta na téměř 1,5 miliardy korun včetně spotřební daně. Podnik loni prodal 30 milionů lahví sektů, vín a lihovin, zhruba stejně jako předloni.Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
so 30.12.2006 07:280 +
 
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq