Lidé napouští bazény, Vodárna Plzeň má cisterny v pohotovosti

Právě teď je nejvyšší čas objednat si u Vodárny Plzeň cisternu s vodou a nechat si napustit zahradní bazén. Termíny závozů se totiž s přicházejícími teplými dny rychle plní.


Bazény v Plzni zaváží vodárna vždy od pondělí do pátku zhruba od března cisternami o objemu osm a deset krychlových metrů.

Cisterna je jistotou, že lidé budou mít v bazénu čistou a nezávadnou vodu. Navíc tento způsob je na rozdíl od napouštění hadicí bezpečnější a majitel bazénu má jistotu, že nezpůsobí problém sobě i sousedům. Pokud by totiž roztočil kohoutek naplno, mohlo by dojít vlivem nárazových změn hydraulických poměrů v potrubí k uvolnění usazenin na stěnách a následnému nežádoucímu zakalení vody.  A to nejen přímo v místě odběru, ale někdy i v poměrně širokém okolí. Způsob napouštění z kohoutku navíc není možno použít v lokalitách s nedostatečnou kapacitou vodního zdroje. V případě napouštění z vlastní studny se pak lidé mohou v bazénech setkat s různými nežádoucími látkami a s tím spojenou případnou likvidací chemikáliemi.

Jistotou kvality i toho, že neohrozíte odběr pitné vody ve vašem okolí, je proto napuštění bazénu cisternou. Za službu zákazník zaplatí vodné dle platného ceníku, stočné se neúčtuje. Připočítává se však cena za dopravu a manipulační poplatek. 

Termín zavážky je nutné objednat na příslušných provozech VODÁRNY PLZEŇ a.s. e-mailem nebo telefonem. 
Pokud se přesto zákazník rozhodne nevyužít cisternu a bude chtít naplnit bazén přímým napouštěním z vodovodu, musí dodržovat pravidla. Je vhodné postup konzultovat s pracovníky centrálního dispečinku VODÁRNY PLZEŇ a.s. (tel. číslo 377 413 444), kde získá pokyny, jak postupovat, aby nedošlo k ohrožení kvality pitné vody u něj ani ve veřejném vodovodu. Obecně lze říci, že čas napouštění je nutné volit v nočních hodinách a zároveň platí jednoduché pravidlo rychlosti napouštění cca 10 litrů za minutu (lze jednoduše vyzkoušet na kbelíku o objemu 10 litrů).
Bazénů na zahradě přibývá, jen za poslední měsíc (od 16. 4. do 16. 5. 2023) vodárna převezla cisternami do venkovních bazénů 888 kubíků vody.

Kontakty na příslušné provozy:
Plzeň – tel.: 377 413 442, e-mail: marta.sevcikova@vodarna.cz
Kralovice – tel.: 373 396 304, e-mail: lukas.kovar@vodarna.cz
a Nýřany – tel.: 377 931 315, e-mail: lubos.kucera@vodarna.cz
 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Auto CB - Nová Škoda Kodiaq

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq