Plzeňský magistrát i krajský úřad omezují návštěvy, parkování je zdarma

Úřední hodiny magistrátu jsou u nejvytíženějších agend nově stanoveny pro pondělí od 9 do 12 hodin a pro středu od 14 do 17 hodin.


Lidé se však vždy musí k návštěvě pracoviště předem objednat, a to buď prostřednictvím webu www.uradbezcekani.cz, nebo telefonicky. Týká se to oddělení občanských průkazů a cestovních dokladů Odboru správních činností Magistrátu města Plzně a Odboru registru vozidel a řidičů Magistrátu města Plzně.

Rozhodnutí souvisí s  usnesením vlády ze dne 15. března 2020 č. 217 o přijetí krizového opatření publikované ve Sbírce zákonů pod č. 87/2020 Sb., které mimo jiné omezilo rozsah úředních hodin na pondělí a středu v maximálním rozsahu tří hodin.

U všech ostatních agend, pro něž nejsou stanoveny úřední hodiny, je možné navštívit pracoviště plzeňského magistrátu pouze po předchozí telefonické či e-mailové domluvě se zaměstnancem daného pracoviště. V souvislosti s tím vyzývá Magistrát města Plzně občany, aby zvážili, zda není možné vyřízení jejich záležitostí odložit. 

Cílem všech opatření je pomoci snížit riziko nákazy koronavirem. V souvislosti s tím přijalo a přijímá město Plzně i další opatření. Zaměstnancům Magistrátu města Plzně je umožněno pracovat z domova, pokud jim to jejich zařazení dovoluje. Na minimum se omezují osobní kontakty zaměstnanců s veřejností i mezi sebou. Zrušeno bylo například plánované jednání Zastupitelstva města Plzně, jež se mělo uskutečnit 23. března 2020. Více než dva týdny už probíhá zvýšená dezinfekce prostor úřadů, nově město instalovalo dezinfekční boxy ke vstupům do svých budov. Zaměstnanci přicházející do styku s veřejností dostávají dezinfekční prostředky a ochranné pomůcky.

Vzhledem k tomu, že nařízení vlády ze dne 15. března 2020 předpokládá také pozastavení účinnosti parkovacích řádů, dochází v průběhu dnešního dne k vypínání parkovacích automatů ve všech parkovacích zónách na území města Plzně. Parkování ve městě je tak minimálně do konce platnosti tohoto opatření (24. března 2020, 6:00) zdarma.

Aktuální informace z města Plzně občané najdou na webu www.plzen.eu a Facebooku města Plzně Plzeň.eu.

Z důvodu krizového opatření ze dne 15. 3. 2020 je omezen provoz Krajského úřadu Plzeňského kraje od pondělka do 24.3.2020. Omezení se týká provozu podatelny, která bude otevřena pro veřejnost  pouze ve dnech pondělí, středa  v čase 8:00 – 10:00 hod.

Veřejnost může kontaktovat zaměstnance krajského úřadu elektronicky nebo telefonicky, a to prostřednictvím elektronické podatelny posta@plzensky-kraj.cz nebo na telefonním čísle 377 195 111. Občané mohou také kontaktovat zaměstnance krajského úřadu prostřednictvím přímých kontaktů: http://www.plzensky-kraj.cz/telefonni-seznam.

 


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Renault Clio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka