Malé obchody proti omezení prodejní doby hypermarketů
Většina provozovatelů malých prodejen a pohostinství nesouhlasí s omezením prodejní doby v supermarketech.
Většina provozovatelů malých prodejen a pohostinství nesouhlasí s omezením prodejní doby v supermarketech. Opatření podle nich nepřinese žádný užitek menším podnikatelům, celkovému obchodu ani zaměstnanosti v zemi.
Vyplývá to z prosincového průzkumu společnosti Makro Cash & Carry, která je největší maloobchodní sítí v ČR, ve spolupráci s GfK Praha. Na dotazy odpovídalo 350 respondentů.
Pokud by měla být prodejní doba nějak regulována, 60 procent podnikatelů by uvítalo, aby byly v noci zavřeny zastavárny, výkupny a prodejny použitého zboží a odpadu. Zákazy, týkající se prodejní doby velkých prodejen, by byly přijatelné pro třetinu dotázaných.
Ať vám nic neunikne!
Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.