Mladí Orfeové se v září potkají na jednom podiu

Ve středu 11. září se v 19:00 v Domě hudby v Plzni uskuteční jedinečný komorní koncert mladých hudebních nadějí.

SEO UNIWEB

Na jednom podiu se setkají laureáti hudebních cen Plzeňský Orfeus a Plzeňský Orfeus junior a také nominovaní na tuto cenu za rok 2018.

„Posluchači se mohou těšit na opravdu výjimečný zážitek. Už samotná nominace na hudební ceny, které od roku 2004 uděluje Nadace 700 let města Plzně v oblasti vážné hudby, svědčí o tom, že jsou adepti vynikajícími hudebníky, bez ohledu na to, kolik je jim let.  Důkazem je i to, že cenu získávají opakovaně, to znamená, že svůj talent nadále rozvíjejí a získávají další ocenění,“ říká ředitelka Nadace 700 let města Plzně, která koncert pořádá.

Na koncertě zazní skladby Wieniawského, Torroby, Knížete, ale např. i skladba talentované skladatelky a klavíristky Michaely Augustinové. Zahrají Michaela Augustinová – klavír, Eliška Dedková – kytara, Kryštof Kohout – housle,  (Plzeňský Orfeus 2018), Daniela Holá – akordeon,  Emma Jančová – kytara (Plzeňský Orfeus junior). Za nominované se představí Pavel Čížek – pozoun, Laura Kopřivová – příčná flétna a Tomáš Kozák – příčná flétna.

„Koncerty mladých umělců spojených s cenou Plzeňský Orfeus jsou vždy skvělým zážitkem, proto všechny srdečně zvu na tento koncert v počátku koncertní sezóny 2019/20,“ říká Alena Kozáková

Vstupenky v ceně 70,- Kč je možné zakoupit v rámci předprodeje www.plzenskavstupenka.cz.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Sportmanie

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb