Na jeviště Velkého divadla se vrací Balet Gala

Do Plzně se opět sjedou nejlepší žáci baletních škol a mladí neprofesionální tanečníci, vítězové a laureáti tanečních soutěží od nás i ze zahraničí.

A nebuďte smutnej, Vaňku! aneb 85 setkání s Václavem Havlem

Třináctý ročník tradiční přehlídky Balet Gala se měl konat už vloni v listopadu, pandemie to ale znemožnila, a tak se v pořadí třináctý slavnostní večer uskuteční až letos, v sobotu 30. října od 18 hodin na scéně Velkého divadla. Vstupenky je možné zakoupit prostřednictvím portálu Plzeňská vstupenka, na stránkách Divadla J. K. Tyla www.djkt.eu nebo přímo v pokladně DJKT. Pro mladé tanečníky jsou připraveny také workshopy pod vedením zkušených profesionálů.

„Balet Gala je slavnostní přehlídka žáků baletních škol, kde vystupující děti a mládež tančí pro radost a celá akce je vlastně odměnou a inspirací jim, jejich učitelům, rodičům i divákům. Děti mohou předvést své umění bez zbytečného napětí a zároveň reprezentovat svoji školu. Možnost zatančit si na opravdové historické divadelní scéně s profesionálním zázemím, to je vždy velkou motivací,“ uvedla za organizátory mezinárodní exhibiční přehlídky Balet Gala Šárka Ženíšková z pořádajícího plzeňského spolku Balet. V rámci galavečera vystoupí také laureáti a vítězové soutěže Plzeňský střevíček, která se letos konala 16. 10. v KD Šeříková.

Mezinárodní přehlídka Balet Gala je jedinečnou akcí svého druhu nejen v ČR, ale i v rámci Evropy. Kromě českých baletních škol by měly letos vystoupit i školy z Německa a Rakouska. Diváci se mohou těšit na atraktivní program složený ze sólových i sborových vystoupení klasického a moderního baletu a nebude chybět ani vystoupení profesionálních hostů. „Velmi nás těší, že letos přijali pozvání jedni z našich nejlepších tanečníků - Adam Zvonař, první sólista baletu Národního divadla v Praze, který na galavečeru vystoupí spolu s první sólistkou ND Nikolou Márovou. Je také milou tradicí věnovat představení osobnosti z baletního světa, která svou prací přispěla k jeho rozvoji, a tou bude letos Libuše Králová,“ řekla Šárka Ženíšková.

Děti a mladé tanečníky čekají kromě galavečera také taneční workshopy zaměřené na klasický a moderní balet, kterých se mohou účastnit i zájemci z dalších tanečních škol. Letos proběhnou v neděli 31. října 2021 dopoledne v prostorách FIT DANCE ART.

Balet Gala podporují město Plzeň, Plzeňský kraj, Nadace 700 let města Plzně a UMO3.

Více informací na www.baletgala.eu a na facebooku - Spolek Balet z.s.

Mezinárodní Balet Gala 2021
Mezinárodní exhibiční vystoupení žáků zájmových baletních škol
sobota 30. října od 18:00, Velké divadlo DJKTKomentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

Loop jazz SIDE B
uniweb weby