Na Třetí festival se chystají od čtvrtka do Plzně senioři zdaleka i zblízka

Třetí festival je tradiční setkání aktivních seniorů z celé ČR, které realizuje TOTEM, z.s. v Plzni.

SEO UNIWEB

Jde o již sedmé setkání, uspořádané s cílem společně ukázat široké veřejnosti seniorský potenciál, sdílet radost z výsledků tvořivé činnosti v oblasti hudební, výtvarné, divadelní a dalších a vzájemně se inspirovat. Festival nabídne aktivity seniorům, ale také přivítá širokou veřejnost. Každý může být divákem, účastníkem i účastníkem programu.

Třídenní setkání přináší bohatý program např. Komponované odpoledne – přehlídku seniorské tvořivosti v oblasti divadelní, hudební a taneční, výstavy (obrazy, fotografie, výrobky tvořivých dílen), vzdělávací a tvůrčí dílny, společenský večer spojený s tancem a poslechem hudby, prohlídky města Plzně, prezentace měst jednotlivých aktérů festivalu a jejich domovských organizací.  

Letos se plzeňský TŘETÍ FESTIVAL koná ve dnech 3. října – 5. října 2019. Srdečně zve na akce, které proběhnou v rámci festivalového setkání:

3. 10. 2019 – 14:00 hod. ve Studijní a vědecké knihovně PK – Vernisáž spojené výstavy Kouzlo TOTEMových „Setkávání se…“ aneb 20 let TOTEM, z.s. mýma očima a TOTEMart se představuje

3. 10. 2019 – 14:00 hod. v Plzeňské radnici Vernisáž výstavy Prachatice, obec přátelská seniorům

3. 10. 2019 – od 16:00 stage u Muzea Vystoupení v rámci Plzeňského Busking festivalu

4. 10. 2019 ve velkém sále  SOUE Plzeň Skvrňany, Vejprnická 56 v 15:00 hod., Slavnostní zahájení festivalu

5. 10. 2019 – od 10:00 v TOTEM, z.s. Divadelní představení „Zůstane to v rodině“ a Vernisáž výstavy Pavel Vacek: Barevné snění

„ Páteční přehlídka tvořivých uměleckých aktivit seniorů a společenský taneční večer proběhne ve společenském sále SOUE Plzeň Skvrňany, Vejprnická 56. SOUE nám poskytuje už tradičně prostor s velkým podiem a všestrannou podporu. Sobotní festivalový den naplněný různě tematickými pracovními a tvořivými dílnami, setkáními s výměnou zkušeností i jen tak prostým lidským popovídáním v klubové kavárně, uskutečníme u nás „doma“ v mezigeneračním centru TOTEM, z.s. v Bolevci v Kaznějovské 51, Plzeň.“ říká Mgr. Petra Bláhová, která stála u zrodu nultého ročníku Třetího festivalu v roce 2009. Od té doby se festival vždy po 2 letech vrací do Plzně.

„Jsme rádi, že příležitost setkat se v příjemném prostředí se zajímavými lidmi, letos přivítali senioři opravdu zblízka i z daleka… přijedou skupiny z Vysočiny, z Jižních Čech, z Moravskoslezského kraje, z Prahy, Středočeského kraje i naši přátelé ze Slovenska. Některé výpravy se vrací opakovaně a my máme radost, že je pořád co nabízet nového. Máme připravenu díky podpoře MMP a pana primátora Martina Baxy prohlídku plzeňské radnice, Loosových interiérů, Moving station a dalších významných a krásných míst v našem městě. Nebude chybět ani prohlídka historických fondů Studijní a vědecké knihovny PK. Plzeňského Prazdroje a centra Plzně s výbornou průvodkyní Ing. Arch. Annou Hostičkovou. Úplnou novinkou bude účast našich seniorů na Busking festivalu, kde nám bude patřit na stage  u Muzea celé čtvrteční odpoledne," říká ředitelka Totemu Vlastimila Faiferlíková.


weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
škoda plus auto cb

Hlavní zprávy

 

Launch Octavia auto cb
seo uniweb