Na západě Čech přibývá zlodějů elektřiny

V Plzeňském kraji a Karlovarském kraji přibývá případů neoprávněných odběrů elektřiny. Za prvních deset letošních měsíců jich odhalili energetici 631 neoprávněných odběrů, přitom v roce 2004, v posledním uceleném roce fungování samostatné Západočeské energetiky, to bylo za srovnatelné období 422 případů.


V Plzeňském kraji a Karlovarském kraji přibývá případů neoprávněných odběrů elektřiny. Za prvních deset letošních měsíců jich odhalili energetici 631 neoprávněných odběrů, přitom v roce 2004, v posledním uceleném roce fungování samostatné Západočeské energetiky, to bylo za srovnatelné období 422 případů. Nárůst je dán vyšší frekvencí kontrol i vznikem specializovaných útvarů v rámci ČEZ. Řekl to mluvčí Skupiny ČEZ pro západní Čechy Martin Sobotka.
Za celou skupinu ČEZ to bylo téměř 3000 případů černých odběrů. "Škoda za nelegálně získanou elektřinu dosáhla téměř 80 milionů korun," řekl Sobotka. Podle něj roste v poslední době agresivita pachatelů neoprávněných odběrů a v řada lidí už dokonce prodává "černou elektřinu" dále. Poškozují tak nejen distributora elektrické energie, ale i jednotlivé odběratele, dodal mluvčí.
Počet odhalených nepoctivců se zvyšuje. ČEZ zvyšuje počet kontrol a odhalování navíc pomáhá také začlenění bývalých regionálních distributorů do skupiny ČEZ, což umožnilo vznik specializovaných útvarů.
Odbor netechnických ztrát společnosti ČEZ Měření vyhledává, dokumentuje, odstraňuje a zamezuje neoprávněným odběrům. Dále vymáhá pohledávky a zajišťuje prevenci. V případě zjištění černého odběru energie mohou jeho pracovníci omezit nebo přerušit dodávku elektřiny, stanovit náhrady škody, vymáhat je a jako jediný útvar ve skupině inkasovat hotové dlužné peníze.
Pracovníci ČEZ mají při akcích jednotné oblečení, prokazují se služebním průkazem, pověřením firmy ČEZ Měření a plnou mocí ČEZ Distribuce.

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 11.12.2006 07:060 +
 
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024