Největší plzeňský obvod asi pronajme WC

Největší plzeňský obvod, který zahrnuje centrum města a čtvrti Bory a Skvrňany, uvažuje o tom, že pronajme všechny svoje veřejné toalety. Radnice totiž na jejich provozu každoročně výrazně prodělává.


Největší plzeňský obvod, který zahrnuje centrum města a čtvrti Bory a Skvrňany, uvažuje o tom, že pronajme všechny svoje veřejné toalety. Radnice totiž na jejich provozu každoročně výrazně prodělává. V příštím roce se chtějí radní prodělečným provozem veřejných záchodků podrobněji zabývat, řekl starosta centrálního obvodu Jiří Strobach.
Od začátku roku do konce října vybral obvod za používání pěti veřejných toalet 131.000 korun. "Za stejné období ale za jejich provoz a údržbu zaplatil přes 2,152 milionu korun," řekl Strobach. Největší část nákladů tvoří mzdy deseti pracovníků, údržba, spotřebované energie a voda. Od 1. ledna 2006 obvod za použití veřejného záchodu vybírá pět korun.
Další dvě veřejné toalety v obvodě, na atraktivních místech na centrálním náměstí Republiky a v Pallově ulici, obvod pronajal soukromým provozovatelům. "Zvažujeme, že všechna veřejná WC nabídneme k pronájmu. Ze stávajícího pronájmu dvou těchto zařízení obvod ročně získá zhruba dva miliony korun," doplnil Strobach.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
08.12.2006 19:530 +
 
Dotace na elektormobilitu

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq