Postižené příhraniční okresy dostanou další ochranné pomůcky

Pro Domažlicko, Klatovsko a Tachovsko připravil kraj mimořádnou dodávku ochranných pomůcek (OP).


Zaznělo to na páteční  videokonferenci se starosty vybraných obcí na Domažlicku a Klatovsku. Se starosty tachovského okresu se uskuteční jednání po víkendu.

„Pro jednotlivé obce s rozšířenou působností (ORP) jsme připravili balíčky s ochrannými prostředky pro zajištění ochrany například návštěvníků nákupních center nebo na dalších místech s vyšším výskytem osob. Jednotlivé obce s rozšířenou působností  rozdělí ochranné pomůcky do obcí, které pod ně spadají,“ vysvětluje hejtman Josef Bernard. V balíčku je připraveno pro každou ORP 17 000 roušek, 400 ks ochranných brýlí, 6 200 rukavic a 100 ks obleků. Ochranné prostředky si budou obce vyzvedávat od dnešního dne dle domluvy na krajském úřadě. Další dodávku OOP dostanou obce příští týden, ta bude určena pro pracovníky vodáren, ČOV a dalších vybraných profesí.

Všichni starostové potvrdili, že bez problémů probíhá plošná desinfekce vybraných míst. HZS PK má pro obce připraveny další dodávky desinfekčních prostředků na určených výdejních místech.

Kraj také obdržel dodávku ochranných pomůcek pro praktické lékaře pro dospělé a praktické lékaře pro děti a dorost. V zásilce je přesně určen počet a typ OOP, které jednotliví lékaři dostanou (obleky, respirátory, rychlotesty). Další OOP obdrží také ambulantní specialisté během následujících dnů.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Renault Clio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka