Němčina nad zlato: jazykové animace na školách v Plzni pokračují online

Online výuka na dvou plzeňských středních školách se neomezuje jen na tradiční předměty.

weby na míru UNIWEB

Od poloviny listopadu ozvláštňují hodiny němčiny na Střední průmyslové škole strojnické a Střední odborné škole profesora Švejcara v Plzni jazykoví animátoři Tandemu, kteří s žáky skrz obrazovky hrají hry a interaktivní úkoly k procvičení slovní zásoby. Druhou školou zapojenou do online jazykových animací je Obchodní akademie Plzeň.

Zatímco na SPŠ strojnické a SOŠ prof. Švejcara online jazykové animace v rámci nepovinné němčiny absolvují skupinky žáků ze čtyř tříd od prváků po maturanty, na Obchodní akademii probíhá v rámci výuky ve dvou třídách 3. a 4. ročníku.

„Žáci SPŠ strojnické navštěvují animace v rámci kurzu němčiny, který je mimo jejich klasickou školní docházku, tudíž ve svém volném čase. Každá třída má animaci jednou měsíčně,“ vysvětluje Petr Veselý z Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže TANDEM při ŽCU, které projekt „Němčina nad zlato“ realizuje. Česko-německé jazykové animace na středních školách po celé ČR nabízí již 4. rokem. 

Ředitel Tandemu Jan Lontschar doplňuje: „Bylo pro nás příjemným překvapením, že i přes složitou situaci kvůli pandemii koronaviru se nejen školy rozhodly v jazykových animacích letos pokračovat, ale že i němečtí investoři dál projekt finančně podporují. Dokazuje to, že cizí jazyky zůstávají důležitou investicí do osobního rozvoje a vzdělávání a je jedno, jakým způsobem - zda distančně, nebo prezenčně“ hodnotí Jan Lontschar.

Motivací pro žáky, aby si hodiny němčiny zapsali nad rámec vyučování, je zvýšení jazykové kvalifikace a lepší podmínky na trhu práce. Kromě výuky se žáci za běžných okolností setkají osobně i se zástupci německých společností z Plzeňského kraje a absolvují exkurzi nebo praxi ve firmách.

Projekt probíhá za podpory plzeňského zastoupení Česko-německé obchodní a průmyslové komory a Obchodní a průmyslové komory Regensburg, finanční podpory Plzeňského kraje a firem ADP, AKKA, Alfmeier, Konplan, STREICHER a ZF Engineering.


NetConcert Music by Frank Zappa

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

NetConcert George Duke Band
uniweb weby