Praha – Norská ambasáda uveřejnila prohlášení, v němž obhajuje postup Úřadu pro ochranu dětí při odebrání dětí Evy Michalákové a jejich umístění do pěstounské péče. Podle nich matka prezentovala českým úřadům i médiím jenom část pravdy a část jí zamlčela. K odebrání dětí nemůže dojít pouze na základě maličkosti. O případ se zajímala i norská ministryně pro oblast dětí, rovnosti a inkluze, ale v jednání úřadu pečujícího o děti nenalezla pochybení.