Norsko se brání: Odebrání dětí bylo v pořádku, matka neříká vše

Praha – Norská ambasáda uveřejnila prohlášení, v němž obhajuje postup Úřadu pro ochranu dětí při odebrání dětí Evy Michalákové a jejich umístění do pěstounské péče. Podle nich matka prezentovala českým úřadům i médiím jenom část pravdy a část jí zamlčela. K odebrání dětí nemůže dojít pouze na základě maličkosti. O případ se zajímala i norská ministryně pro oblast dětí, rovnosti a inkluze, ale v jednání úřadu pečujícího o děti nenalezla pochybení. 

obrázek: Norsko se brání: Odebrání dětí bylo v pořádku, matka neříká vše
Praha - Proti organizovaným bojovníkům dokáží zpravodajské služby ochránit Česko stoprocentně, nikoli ale proti pomateným jedincům. V Hyde Parku to uvedl bývalý ředitel BIS Jiří Růžek. Podle něj v případě teroristického útoku v redakci Charlie Hebdo tajná služba neselhala, protože šlo o nečekaný útok. Bývalý ředitel Vojenského zpravodajství Petr Pelz ovšem oponuje: útok se čekat dal, ale v delším časovém období, neboť měl satirický list problémy s urážkou islámu i dříve: "Kritizují islám, judaismus, pravici a myslím si, že někoho, kdo kritizuje takto skoro celý svět, není možné ochránit."

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články