Oblíbené vozy společnosti ŠKODA AUTO, která podporuje projekt výstavby větrné farmy ve Finsku, si můžete pořídit v autorizovaném autosalonu AUTO CB v Plzni

ŠKODA AUTO přispívá k energetické transformaci. Kromě vývoje a výroby plně elektrických automobilů, jakými jsou například vozy z rodiny ENYAQ iV, podporuje automobilka důsledně další rozvoj obnovitelných zdrojů energie.

weby na míru UNIWEB

Značka ŠKODA se tak podílí i na výstavbě nové větrné farmy ve Finsku. S vypočteným ročním energetickým objemem 570 GWh bude elektrárna v budoucnu vyrábět dostatek zelené energie, která zásobí elektřinou okolo 150 000 domácností nebo může pohánět elektromobily značky ŠKODA s nulovými lokálními emisemi.

Chcete si pořídit nový elektromobil značky ŠKODA a šetřit tak přírodu? Kontaktujte AUTO CB v Plzni

AUTO CB, spol. s r.o. je autorizovaný prodejce a servis vozů značky ŠKODA, zajišťuje také autorizovaný servis a prodej vozů značek Renault a Dacia. Společnost také nabízí pojištění a financování vozů. Pokud sháníte nový či ojetý vůz, autodíly nebo specializovaný autoservis Škoda v Plzeňském kraji, pokračujte na stránky www.autocb.cz!

Do roku 2030 by mělo být, v závislosti na tržním vývoji, 50 až 70 % všech v Evropě prodaných vozů značky ŠKODA poháněno elektřinou

Po úspěšném uvedení rodiny ENYAQ iV plánuje česká automobilka v rámci své NEXT LEVEL – ŠKODA STRATEGY 2030 uvést na trh do konce desetiletí nejméně tři další nové čistě elektrické vozy, které budou velikostně i cenově pod úrovní modelu ENYAQ iV. Aby tyto automobily mohly být poháněny zelenou elektřinou, věnuje se ŠKODA AUTO intenzivně rozšiřování obnovitelných zdrojů energie.

Jedním z aktuálních projektů, které ŠKODA AUTO v této oblasti podporuje, je velká větrná farma norské energetické společnosti ve Finsku. 38 větrných turbín od výrobce Vestas je umístěno na třech různých místech a každá z nich má jmenovitý výkon 4,2 MW. V lokalitě Välikangas je tak s 24 větrnými turbínami dosaženo výkonu 100,8 MW, na místech Pithipudas a Sievi se 7 větrnými turbínami je v obou případech výkon 29,4 MW. Celkový jmenovitý výkon větrné farmy je 159,6 MW. Ročně tak lze dle výpočtů vyrobit až 570 GWh elektrické energie. S tímto množstvím elektřiny by mohlo být zásobováno okolo 150 000 domácností.

ŠKODA AUTO si stanovila za cíl minimalizovat dopad svých produktů a řešení mobility na životní prostředí, a celkově tak zmírnit ekologickou stopu svých aktivit

Všechna opatření v této oblasti, která sahají od těžby surovin až po konec životního cyklu vozu, sdružuje automobilka pod hlavičkou své strategie „Green Future“. Kromě toho automobilka opět výrazně přiostřila své ambiciózní ekologické cíle v rámci NEXT LEVEL – ŠKODA STRATEGY 2030: Od roku 2030 budou české a indické závody vyrábět vozy bez emisí (netto). Český závod ve Vrchlabí je v tomto směru lídrem a již od konce roku 2020 vyrábí jako první výrobní závod společnosti ŠKODA AUTO CO2 neutrálně. 

Kromě toho se mají emise vozového parku do konce desetiletí snížit o více než 50 procent ve srovnání s rokem 2020. Společnost také neustále snižuje spotřebu energie a vody, stejně jako množství vzniklého odpadu připadajícího na jeden vyrobený vůz. Od začátku roku 2020 automobilka recykluje nebo energeticky využívá veškerý odpad, který při výrobě v jejích českých závodech vzniká.

Se vším vám poradí v autosalonu AUTO CB v Plzni na Nepomucké

AUTO CB, spol. s r.o. je autorizovaný prodejce a servis vozů značky ŠKODA, zajišťuje také autorizovaný servis a prodej vozů značek Renault a Dacia. Společnost také nabízí pojištění a financování vozů. Pokud sháníte nový či ojetý vůz, autodíly nebo specializovaný autoservis Škoda v Plzeňském kraji, pokračujte na stránky www.autocb.cz!

NetConcert Monica Mancini

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
PolyMedia

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
uniweb weby