Očkovací tým ve čtvrtek očkuje ve věznici Bory 800 lidí

Náročný pracovní den ve čtvrtek absolvuje mobilní očkovací tým Rokycanské nemocnice. Čeká ho vakcinace přibližně osmi stovek lidí a to v prostředí s velmi specifickým režimem.

weby uniweb zprávy

Zdravotníci totiž ráno před osmou zamířili do věznice v Plzni na Borech. Budou očkovat přibližně 750 trestanců a 50 zaměstnanců. V drtivé většině se bude jednat o třetí posilující dávky. Kromě toho, že vězně ochrání před případnou nákazou nebo před komplikovaným průběhem nemoci, umožní jim očkování také vyhnout se některým epidemiologickým opatřením, která v káznici platí.

Ve Věznici Plzeň je aktuálně umístěno přes 1160 vězňů a zařízení má 550 zaměstnanců. Zaměstnanci mají možnost se očkovat v běžných očkovacích centrech. Vězni nikoli. Dnešní očkování probíhá přímo v borském areálu. „První fáze očkování se uskutečnila od dubna a to v několika etapách podle toho, jak se otvírala možnost očkování pro jednotlivé věkové kategorie. Nyní jsme se rozhodli posilující dávky aplikovat u zájemců z řad vězňů během jediného dne. Důvodem je mimo jiné i obava z nákazy variantou omikron,“ říká zástupce ředitele borské věznice Martin Černý.

Akce je organizačně velice náročná. Osoby odpykávající si tresty za různé delikty od kázeňských, přes majetkové, po násilné totiž musí přicházet ke zdravotníkům v menších oddělených skupinách. „Se zástupci věznice jsme domluvení na přesném postupu. Za nemocnici jsou tu dva lékaři, dvě sestry a tři administrativní pracovníci. Budeme očkovat tak dlouho, dokud nebudeme hotovi. Věřím ale, že to do odpoledne stihneme,“ říká vedoucí sestra očkovacího týmu Ivana Škoríková.

Zaměstnanců je v plzeňské věznici naočkováno přes 80 procent, vězňů téměř 90 procent. Toto číslo také vzroste. „Nově budou očkováni hlavně vězni, kteří sem před nedávnem nastoupili a zatím očkováni nejsou. Hlavním motivem je pro všechny, kteří projevili o očkování zájem, ochrana zdraví. Očkování ale některým umožní i příležitostný kontakt s vězni z jiných skupin, což bez očkování není možné. A vakcinace je žádoucí také u vězňů, kteří pracují, aby se minimalizovala rizika nákazy mimo areál věznice,“ doplňuje zástupce ředitele, podle kterého pracuje přibližně pět stovek trestanců. 

Fotogalerie
SEO konzultant

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
AutoCB - Renault Austral (Otestujte ho)

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Škoda Kamiq
uniweb weby