Okula Nýrsko dodává ochranné pomůcky pro zdravotnictví

Majoritním vlastníkem firmy Okula Nýrsko a.s., jsou dvě české rodiny.

SEO UNIWEB

Podnik se zařadil po bok českých firem,  které investují do rozšíření vlastní výroby na území ČR a zvyšují tak soběstačnost ČR ve výrobě vlastních certifikovaných ochranných pomůcek.

„Dodáváme již pátým týdnem ochranné obličejové štíty a ochranné brýle výhradně pro potřebu krizového štábu Ministerstva zdravotnictví České republiky a Správy státních hmotných rezerv v Sedlčanech. K 20. dubnu bylo dodáno 26 250 ks štítů a  3 322 ks ochranných brýlí,“ uvedl Emil Ondr, výrobně-technický ředitel Okula Nýrsko a.s.

Okula Nýrsko začala s výrovou ochranných pomůcek pro české zdravotnictví v polovině března, od 14. dubna byla výroba ochranných štítů postupně navyšována až na současných 2 000 kusů denně. Díky několika významným investicím je ale naplánován ještě vyšší denní nárůst výroby. „Denně budeme vyrábět až 2 800 ochranných štítů a 1 000 kusů ochranných brýlí,“ uvádí Emil Ondr.

Díky této výrobě ochranných pomůcek OKULA Nýrsko a.s. nemusela řešit problém jako většina ostatních výrobců v okolí. Stejně jako ostatní sice pocítila i Okula pokles v oblasti automotive. Na zastavení provozu nebo propouštění lidí ale díky vyšší výrobě ochranných pomůcek nemuselo nikdy dojít.

Naopak OKULA Nýrsko a.s. v této krizové době dala práci lidem z Nýrska a okolí. Ihned přijala desítky lidí na výrobu. Zájem o práci byl veliký. Mezi nově pracujícími jsou totiž i lidé, kteří kvůli pandemii o svoji práci přišli. „Musím říci, že jsem byl překvapený, kolik lidí se ihned do výroby přihlásilo,“ říká Emil Ondr. 

Lidé v této nelehké době vidí i to, že pomáhají ostatním. „Naši zaměstnanci mají chuť sami vymýšlet novinky a zlepšovat procesy. Díky tomu máme i nový plotr a budeme mít nově postavenou pec. Sami chodí s nápady,“ potvrzuje Alena Jandová, vedoucí personálního oddělení.

Pro vedení společnosti je zase velmi podstatné, že dodává na český trh a pomáhá českým občanům. „Máme stále nabídky dodávat ochranné pomůcky do zahraničí. My jsme ale ryze česká firma a proto preferujme český trh. Jako 100% český výrobce chceme pokrývat přednostně požadavky vlády České republiky, krajů a zdravotnických zařízení. Export zboží do zahraničí i soukromým subjektům je tak i nadále ve druhém čtvrtletí výrazně omezen,“ uvedl Jan Motlík, předseda představenstva.

weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
dacia duster

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb