Opel: V listopadu v TOP10 v ČR

Automobilový trh se potácí, Opel výrazně boduje.

weby na míru UNIWEB

Zákazníky oslovují především kompaktní SUV Mokka a Crossland, Insignia se probojovala do špičky svého segmentu.

Tuzemský automobilový trh je brutálně zasažený koronavirovou a čipovou krizí: Podle aktuálních údajů Svazu Dovozců Automobilů (SDA) se v listopadu tohoto roku v ČR prodalo jen 16 174 osobních automobilů, což je o 7,5 % méně, než ve stejném měsíci rou 2020. Opel ovšem dokázal v listopadu prodat 486 osobních vozů – to je o 153 kusů resp. 53 (!) procent více než před rokem. Tak výrazně nedokázala posílit žádná jiná evropská značka z TOP15 žebříčku SDA.

„Naším cílem je návrat do první desítky mezi importéry – a v listopadu se nám to opravdu podařilo,“ říká Josef Šopík, ředitel českého zastoupení automobilky Opel

Za jedenáct měsíců tohoto roku umístil Opel v ČR celkem 3999 osobních vozů – to je o 30,5 % více, než ve stejném období vloni. Na celkovém trhu ČR, který v tomto období posílil jenom o 4,4 %, je to vynikající výsledek – druhý nejlepší z TOP15.

Na výborných výsledcích Opelu mají největší zásluhu kompaktní SUV modely Crossland a Mokka, skvěle si vede i vlajková loď Insignia, která se v listopadu umístila ve svém segmentu na vynikajícím „děleném“ druhém místě. Příští rok bude pro Opel rokem Astry nové generace – a první reakce z dealerské sítě na již zveřejněné snímky a informace naznačují, že odvážně stylizovaná Astra má našlápnuto k úspěchu. 

Opelu se daří i v segmentu lehkých užitkových vozů (LUV) – od ledna do listopadu se v ČR prodalo 703 užitkových Opelů, což znamená meziroční nárůst o 151 kusů, resp. 27 procent. 

Výhodou Opelu přitom je, že na rozdíl od většiny konkurentů má v segmentu LUV velký růstový potenciál, protože podíl LUV na celkových prodejích značky je zatím jenom asi 15 procent, zatímco u podobně strukturovaných značek činí tento podíl přes 20 procent. „Už na začátku příštího roku nás čeká Movano nové generace, což nás, věřím, posune v segmentu LUV zase výrazně nahoru,“ říká ředitel Šopík. 

TIP REDAKCE: Jak ušetřit při nákupu vozů značky Opel ?

Pokud si chcete pořídit auto značky Opel za nižší cenu, doporučujeme vám navštívit tyto stránky:

Poznámka redakce: pokud plánujete nákup nového vozu a hledáte tip na nejlevnější nová auta v České republice skladem (bez ohledu na značku vozu), pokračujte na stránku Nejlevnější nová auta v ČR.

Fotogalerie
Lite Plzeň

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
beton

Hlavní zprávy

 

NetConcert Angelique Kidjo
uniweb weby