Originál Plzeňské madony se představuje veřejnosti zblízka na výstavě

Pouze na deset dní od 20. 5. do 29. 5. 2021 je vystaven originál Plzeňské madony ve výstavní síni Masné krámy Západočeské galerie v Plzni v rámci výstavy Nad slunce krásnější. Plzeňská madona a krásný sloh.

weby uniweb

Nastává naprosto jedinečná příležitost setkat se s touto ikonou města Plzně doslova tváří v tvář. Zřejmě po desítky dalších let se tato příležitost nebude opakovat, neboť socha se vrátí 31. května zpět do katedrály sv. Bartoloměje do niky vysoko na hlavním oltáři.

Díky vřelé spolupráci Biskupství plzeňského a Západočeské galerie v Plzni byla uskutečněna zápůjčka této hodnotné umělecké a kultické sochy, která je v Plzni uctívána, již šest set let. Otec biskup Tomáš Holub vymezil dobu expozice právě na 10 dní, aby bylo zdůrazněno, že se nejedná o pouhý umělecký exponát výstavy, ale že je třeba vnímat sochu Plzeňské madony také jako kultický předmět hlubokého duchovního významu. Galerie se tak po následujících 10 dní promění také v duchovní místo, kdy sem budou přicházet věřící Plzeňské diecéze k modlitbám u Madony, jež má po staletí pověst zázračné sochy.

Po dobu expozice originálu Plzeňské madony je třeba zakoupit si časovou vstupenku online na www.plzenskavstupenka.cz, nebo na pokladně Turistického informačního centra města Plzně – náměstí Republiky 41. Z důvodu vládních nařízení bylo třeba limitovat počet návštěvníků ve výstavní síni, a proto jsou prohlídky omezeny na dobu 60 minut.  

Západočeská galerie v Plzni prodloužila otevírací dobu Masných krámů ve dnech 20. 5. do 29. 5.  denně od 10 do 20 hodin, aby umožnila co největšímu počtu zájemců setkat se s Madonou. Otevřeno bude mimořádně i v pondělí 24. 5. Základní vstupné je stanoveno ve výši 120,- Kč a zlevněné 70,- Kč (senioři, děti do 15 let a držitelé ZTP). Doporučujeme dostavit se na přesný čas zakoupené vstupenky. Návštěva bude umožněna pouze na uvedený časový interval.

Výstavu je možné navštívit až do 6. června 2021.

STK Nepomucká

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
kraj ockovani covid chci cestovat

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
uniweb weby