Mobilní operátor Oskar se rozhodl, že využije možnosti získat poslední licenci na technologii UMTS, která umožňuje vysokorychlostní přenos dat. Český telekomunikační úřad (ČTÚ), který licenci vlastní, ji Oskarovi nabídl přednostně a požaduje za ni dvě miliardy korun. Píše to server Novinky.