Pětina bytů na Sylvánu je zatím volná

Pětina z více než 500 městských bytů na největším plzeňském porevolučním sídlišti Sylván ještě čeká na nájemníky. První z devíti domů přitom stojí už od konce roku 2002, poslední byl zkolaudován více než před rokem.


Pětina z více než 500 městských bytů na největším plzeňském porevolučním sídlišti Sylván ještě čeká na nájemníky. První z devíti domů přitom stojí už od konce roku 2002, poslední byl zkolaudován více než před rokem. Napsalo to Právo v regionální příloze.
Fyzicky obsazeno není 95 bytů, řekl Václav Straka, ředitel městské organizace Obytná zóna Sylván. Nájemníci jsou vybraní, smlouvy se ale budou podepisovat až po Novém roce. V prvním čtvrtletí 2007 by měla být situace vyřešena.
Zmíněné byty už byly obsazené, lidé je ale museli vyklidit. "Přecenili své finanční možnosti," řekl Straka. Holý nájem se u bytu 3+1, jehož součástí je garážové stání, pohybuje kolem 5000 korun měsíčně, vstupní poplatek činí více než 300.000 Kč. Byty postavilo město s pomocí státní dotace, jako obecní tedy musí zůstat 20 let.
Při výběru nájemníků se vychází z pořadníku s více než 2000 uchazeči, jejichž pořadí určil v roce 2002 los. Všechny jsme postupně obesílali a nyní jsme už u čísla 1800, uvedl Straka. Výjimku mezi byty tvoří 40 jednotek, jejichž přidělení mimo pořadník si už v roce 2002 vymínila městská rada. Až letos v létě se jejich nabídka dostala k městským obvodům.
V městských domech je 486 klasických bytů a 26 dalších v objektu s pečovatelskou péčí. Čtyři roky trvající výstavba, největší svého druhu v Plzeňském kraji, přišla i s infrastrukturou na 900 milionů korun, z toho přes 220 milionů korun tvořila státní dotace, zbytek hradilo město.
Obytný komplex by měly doplnit další dva domy, ale ty budou již v soukromé režii. "První se už staví a bude v něm přes 100 malometrážních bytů. O druhém, zhruba stejně velkém, se zatím jedná," dodal Straka. Soukromý kapitál nyní v jiné části Sylvánu dokončuje kolonii více než 130 rodinných domků, které doplní takzvané viladomy. V každém by mělo být téměř deset bytů.


Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
so 30.12.2006 10:200 +
 
Dotace na elektormobilitu

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq