Plošná desinfekce na Domažlicku minimálně do konce týdne

Zvýšená hygienická opatření a provádění plošné desinfekce na Domažlicku a Klatovsku doporučil hejtman a zástupci Krajské hygienické stanice minimálně do konce týdne.

weby na míru UNIWEB

Zaznělo to na středeční videokonferenci se starosty obcí uvedených okresů. 

„Situace se začíná měnit k lepšímu a podle posledních údajů počet uzdravených začíná převyšovat počet nakažených. Věřím, že se na tomto vývoji podílí i zavedení zpřísněných opatření v nejvíce postižených okresech,“ hodnotí situaci hejtman Josef Bernard a dodává, že i přes to, že se situace lepší, je na místě zachovat i nadále zvýšenou hygienu a také provádění plošné desinfekce v nejvíce postižených lokalitách. Stejný názor mají i zástupci Krajské hygienické stanice (KHS), kteří doporučují zachovat dosavadní postup do konce týdne. „V pondělí se znovu setkáme a ve spolupráci s KHS vyhodnotíme situaci a navrhneme další postup,“ dodává hejtman. Na webu KHS také začaly být uveřejňovány údaje o počtu uzdravených pacientů dle jednotlivých okresů.

Dodávky desinfekce do obcí na Domažlicku, Klatovsku nadále zajišťují profesionální hasiči. Plošná dekontaminace míst, kde dochází k větší koncentraci osob, probíhá každých 24 hodin a většinou ji v obcích zajišťují dobrovolní hasiči.

Odběry

Odběry vzorků indikovaných od KHS stále provádí armádní týmy v sanitních vozech a určená odběrová místa. I po zavedení odběrů pro samoplátce je kapacita laboratoří na vyhodnocování dostatečná. S ohledem na velký zájem samoplátců o odběry budou posíleny telefonní linky na objednání. Podrobnosti najdete na webu Nemocnic PK (https://www.nemocnicepk.cz/prvni-na-zapade-cech-pomahame-nasim-obcanum-vratit-se-do-prace-za-hranicemi/)

Ochranné prostředky

Do poloviny května by měly dorazit poslední ohlášené dodávky OOP od ministerstva a také dodávka 15 000 ks respirátorů, které si objednal na vlastní náklady Plzeňský kraj. V současné době mají zdravotníci a ZZS PK možnost testovat ochranné nanomasky od plzeňské firmy WPA, u které kraj objednal dodávku 2 000 ks těchto masek. 


NetConcert Music by Frank Zappa

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Auto CB ZSA ŠKODA 2022

Hlavní zprávy

 

NetConcert Bobby Shew
uniweb weby