Plošná desinfekce na Domažlicku minimálně do konce týdne

Zvýšená hygienická opatření a provádění plošné desinfekce na Domažlicku a Klatovsku doporučil hejtman a zástupci Krajské hygienické stanice minimálně do konce týdne.


Zaznělo to na středeční videokonferenci se starosty obcí uvedených okresů. 

„Situace se začíná měnit k lepšímu a podle posledních údajů počet uzdravených začíná převyšovat počet nakažených. Věřím, že se na tomto vývoji podílí i zavedení zpřísněných opatření v nejvíce postižených okresech,“ hodnotí situaci hejtman Josef Bernard a dodává, že i přes to, že se situace lepší, je na místě zachovat i nadále zvýšenou hygienu a také provádění plošné desinfekce v nejvíce postižených lokalitách. Stejný názor mají i zástupci Krajské hygienické stanice (KHS), kteří doporučují zachovat dosavadní postup do konce týdne. „V pondělí se znovu setkáme a ve spolupráci s KHS vyhodnotíme situaci a navrhneme další postup,“ dodává hejtman. Na webu KHS také začaly být uveřejňovány údaje o počtu uzdravených pacientů dle jednotlivých okresů.

Dodávky desinfekce do obcí na Domažlicku, Klatovsku nadále zajišťují profesionální hasiči. Plošná dekontaminace míst, kde dochází k větší koncentraci osob, probíhá každých 24 hodin a většinou ji v obcích zajišťují dobrovolní hasiči.

Odběry

Odběry vzorků indikovaných od KHS stále provádí armádní týmy v sanitních vozech a určená odběrová místa. I po zavedení odběrů pro samoplátce je kapacita laboratoří na vyhodnocování dostatečná. S ohledem na velký zájem samoplátců o odběry budou posíleny telefonní linky na objednání. Podrobnosti najdete na webu Nemocnic PK (https://www.nemocnicepk.cz/prvni-na-zapade-cech-pomahame-nasim-obcanum-vratit-se-do-prace-za-hranicemi/)

Ochranné prostředky

Do poloviny května by měly dorazit poslední ohlášené dodávky OOP od ministerstva a také dodávka 15 000 ks respirátorů, které si objednal na vlastní náklady Plzeňský kraj. V současné době mají zdravotníci a ZZS PK možnost testovat ochranné nanomasky od plzeňské firmy WPA, u které kraj objednal dodávku 2 000 ks těchto masek. Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČEZ - Čistá energie zítřka

Hlavní zprávy

 

Nová Škoda Scala - Akční modely Fresh