Plzeň přispěje na provoz regionálních sportovních akademií

Město Plzeň na základě své platné Koncepce sportu v Plzni podporuje provoz regionálních akademií.

weby uniweb

A to na základě uzavřených memorand mezi městem Plzní, Plzeňským krajem, daným svazem a zřizovatelem akademie. Neinvestiční dotace v celkové výši 10 milionů korun obdrží Nadační fond regionální fotbalové Akademie Plzeňského kraje, Nadační fond Regionální plzeňské hokejové akademie, Nadační fond Regionální plzeňské tenisové akademie, Atletický klub Škoda Plzeň a Nadační fond na podporu plzeňské házené. S poskytnutím finančních částek souhlasili radní města, schvalovat je budou ještě zastupitelé.

„K podpoře provozu regionálních akademií jsme se zavázali v rámci Koncepce sportu v Plzni. Vzájemnou spolupráci s pěti regionálními akademiemi jsme stvrdili memorandem. Již od roku 2015 podporujeme regionální fotbalovou akademii, od roku 2017 jsme začali s podporou pro dvě další akademie – hokejovou a tenisovou a v loňském roce jsme podepsali memoranda s triatlonovou a házenkářskou akademií, od roku 2020 jsme schválili rozšíření počtu podporovaných akademií o atletickou akademii při Atletickém klubu Škoda Plzeň,“ přiblížil historii navázání spolupráce první náměstek primátora Roman Zarzycký.

„Podporu ve výši tři miliony korun obdrží fotbalová a hokejová akademie, částku 1,5 milionu korun získá tenisová a házenkářská akademie a jeden milion korun nově obdrží Atletický klub Škoda Plzeň pro nově vzniknuvší atletickou akademii. Finanční podpora je určena na provozní výdaje a chod akademie,“ vysvětlil první náměstek Roman Zarzycký


STK Nepomucká

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Víte za co platíte AUTO CB

Hlavní zprávy

 

čez zprávy CEZ pomahej pohybem
uniweb weby