Plzeň rozdělí 3,3 milionu korun kulturním a uměleckým projektům

Město Plzeň rozdělí v rámci Jednoletého dotačního programu na podporu uměleckých a kulturních projektů na rok 2020 dotace v celkové výši 3,3 milionu korun.

potisk adapt print

Peníze přidělí 58 žadatelům, kteří vyhověli zadaným kritériím. Podpoří i projekty, které musí organizátoři kvůli mimořádným opatřením při koronavirové pandemii přeložit na příští rok.              

„Kulturní projekty podporuje město prostřednictvím dotačních systémů již více než 22 let. Jednoletý dotační program na podporu uměleckých a kulturních projektů na rok 2020 vyhlásil odbor kultury v souladu s Programem rozvoje kultury města Plzně na období 2020–2030. V rozpočtu města byly pro tento dotační program alokovány prostředky ve výši 3,3 milionu korun,“ uvedla náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Eliška Bartáková.

Tematické okruhy pro projekty jsou čtyři: veřejný prostor města jako místo pro umělecká díla a kulturní animace, dále umělecké a kulturní projekty pro děti a mládež, podpora začínajících autorů a podpora kulturně vzdělávacích aktivit, jako další pak kultura jako nástroj uchování kulturních hodnot a tradic a posledním okruhem je podpora reprezentace plzeňské kultury.
K podpořeným projektům patří například listopadový XIII. Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež JUNIORFEST, jenž obdrží 180 tisíc korun. Jde o akci, která se v Plzeňském kraji koná pravidelně od roku 2008. Představuje soutěžní přehlídku dětské kinematografie, zaměřenou nejen na hranou a animovanou filmovou tvorbu, ale i na tvorbu dokumentární.

Dalšími podpořenými projekty jsou například aktivity Alliance française de Plzeň, Papírny, Divadla Pluto, Pilsen Voice, Zach´s Pubu či Západočeské galerie v Plzni.


SEO konzultant

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Eastwood Symphonic

Hlavní zprávy

 

Renault Captur - Renault bez čekání
uniweb weby