Rozdělí přes milion sociálním službám v rámci Plzeňské protikoronavirové 12

Město rozdělí 1,065 milionu korun organizacím činným v sociální oblasti v rámci programu Plzeňská 12.

SEO UNIWEB

Zastupitelé schválili podporu pro Diecézní charitu Plzeň, Hospic sv. Lazara, Domovinku – sociální služby. Dotaci obdrží také SeneCura SeniorCentrum MOPT. Peníze půjdou z rozpočtu Odboru sociálních služeb Magistrátu města Plzně.     

„Rada města Plzně již v dubnu schválila soubor opatření vedoucích ke zmírnění negativních dopadů koronavirové krize na území města, takzvanou Plzeňskou 12. Podle jednoho z bodů tohoto souboru může město pomoci sanovat výdaje přímo spojené s koronavirovou krizí neziskovým organizacím, které poskytují sociální služby a realizují jiné sociální projekty,“ uvedla Eliška Bartáková, náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí.

Zastupitelé schválili poskytnutí dotace ve výši zhruba 147 tisíc korun organizaci Diecézní charita Plzeň na nákup ochranných pomůcek a dezinfekčních prostředků pro Domov sv. Alžběty. Peníze byly využity na dokoupení respirátorů třídy FFP 2, ochranných obleků, dezinfekčních prášků na praní, dezinfekčních ubrousků, pořízení ozónového generátoru pro dezinfekci prostor zařízení a zásobníku na jednorázové utěrky. Dalších 80 tisíc korun je určeno na úhradu nákladů za mzdy dvěma pracovníkům, kteří pomáhají zvládat zvýšený zájem o pomoc v charitním humanitárním skladu: při výdeji potravinové pomoci, regulování počtu klientů ve vnitřních prostorách a při přípravě oblečení a nábytku ve skladu.

Dotaci ve výši 400 tisíc korun obdrží Hospic svatého Lazara, jenž je jediným pobytovým zařízením poskytujícím hospicovou a paliativní péči na území Plzeňského kraje. Dotaci použije organizace na uhrazení věcných i osobních nákladů, které není schopna kvůli sníženým příjmům pokrýt. 

Domovinka – sociální služby obdrží 351 tisíc korun na projekt Dezinfekce na stacionáři. Dotace je určena na zakoupení přístroje pomáhajícího udržet hygienicky komfortní prostředí stacionáře. Domovinka – sociální služby je poskytovatelem celkem čtyř druhů sociálních služeb (pečovatelská služba, týdenní stacionáře, denní stacionáře a sociálně aktivizační služby).

Organizace SeneCura SeniorCentrum MOPT obdrží téměř 87 tisíc korun na úhradu zvýšených nákladů na dezinfekční prostředky, jednorázové nádobí, nádobí do letadlových vozíků využívaných pro izolované klienty a na vybavení takzvaného covidprostoru, který vznikl v rámci zařízení. Organizace je provozovatelem sociální služby domov pro seniory a domov se zvláštním režimem s celkovou kapacitou 120 lůžek.
/Eliška Bartáková, náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí/

Město podpoří příští rok 46 miliony korun organizace poskytující sociální služby 

Město Plzeň poskytne v rámci dotačního programu Kofinancování sociálních služeb pro rok 2021 organizacím poskytujícím sociální služby 46 milionů korun. Peníze půjdou z rozpočtu Odboru sociálních služeb Magistrátu města Plzně pro příští rok. Rozdělení peněz mezi 35 žadatelů schválili zastupitelé.  

„Město tento program vyhlašuje každoročně, jde o klíčový dotační program odboru sociálních služeb. Je primárně zaměřen na zajištění poskytování základních činností sociálních služeb. Sběr žádostí o dotace se uskutečnil od 7. do 18. září 2020 v celkovém objemu požadavku 66,366 milionu korun,“ uvedla Eliška Bartáková, náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí. Odborná komise Rady města Plzně žádosti posoudila a svůj návrh doporučila ke schválení orgánům města. 

Zastupitelé schválili mimo jiné 16,679 milionu korun pro Městskou charitu Plzeň, Domovinka­ – sociální služby, o.p.s. obdrží 4,439 milionu, Diecézní charita Plzeň 3,981 milionu a Baculus, o.p.s. 2,829 milionu korun. Diakonie ČCE – středisko Západní Čechy dostane od města 2,736 milionu, Senior residence Terasy, z. ú. 2,376 milionu, Sdružení občanů EXODUS, z.s. 1,533 milionu, Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM, z.s. 1,338 milionu korun a Ledovec, z.s. 1,264 milionu korun.


weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
karoq 2020 prosinec

Hlavní zprávy

 

seo uniweb