Plzeň se v listopadu dočká koncertu Dana Bárty & Illustratosphere

Po třech letech od jejich posledního koncertu bude Plzeň koncertní zastávkou zpěváka Dana Bárty s kapelou Illustratosphere na turné s názvem Zvířený prach.

Jarní servisní akce AUTO CB

V Měšťanské besedě zahrají 20. listopadu písně z aktuálního alba Kráska a zvířený prach, ale dojde i na další skladby z jejich více než dvacetiletého působení. Zpěvák, který už získal neuvěřitelných 11 Cen Anděl, je v Plzni dobře známý ze skupiny Alice, své publikum už si tu našel i se svou vlastní jazzově laděnou Illustratosphere.

Poslední, dlouho očekávané album Dana Bárty & Illistratosphere Kráska a zvířený prach bylo představeno na turné před třemi lety, křest desky a řada koncertů naplánovaných k jejímu vydání však byla zrušena a album bylo pokřtěno teprve před rokem. Letos na podzim vystoupení pokračují a Dan Bárta s Illustratosphere přijedou zvířit prach i do Plzně. Fanoušci se na ně mohou těšit 20. listopadu od 19 hodin v Měšťanské besedě.

“Materiál na novou desku jsme sbírali dlouho. Skladby zařazené na album Kráska a zvířený prach reflektují náš hudební i osobnostní vývoj. A protože je těžiště naší práce v původnosti a řemesle, věřím, že čas hrál v jejich prospěch. Nové skladby jsou křehké i hrubší, s žánry si moc hlavu nelámeme, sem tam si zaexperimentujeme, jejich témata jsou intimní i společenská, aranžmá úsporná i košatá, no, ostatně jako už dvacet let”, říká k nové desce Dan Bárta a dodává: “Koncert je nejzábavnějším projevem naší práce.  Posloucháme se, reagujeme na sebe a hrajeme spolu rádi. Hraní nových věcí je vždycky vzrušující, šňůra k desce funguje jako síto. Musíme každý ten nový kus vždycky znovu najít a přednést, okořenit, zahustit nebo zředit, je to slast i boj, zkrátka pravý muzikantský chlebíček."

Kapela vystoupí v již zavedené sestavě, kterou tvoří kromě Dana Bárty kontrabasista a baskytarista Robert Balzar, klávesista Filip Jelínek, kytarista Miroslav Chyška a slovenský bubeník Martin Valihora.

Dan Bárta patří k nejoceňovanějším českým hudebníkům. Je jedenáctinásobným držitelem Ceny Anděl v kategoriích Zpěvák roku a Zpěvák čtvrtstoletí, do širokého povědomí se zapsal kromě kapely Alice také rolí Jidáše v muzikálu Jesus Christ Superstar nebo jako součást kapely J.A.R. V roce 2000 překvapil fanoušky vlastní kapelou Illustratosphere, se kterou dosud vydal pět řadových alb.

Vstupenky na koncert jsou v prodeji na www.mestanskabeseda.cz.

The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka