Plzeň vyhlašuje podnikatelské vouchery, žadatelům rozdělí dvojnásobek

Město Plzeň vyhlásilo ve čtvrtek 1. června 2023 oblíbený dotační program Plzeňské podnikatelské vouchery, který podporuje spolupráci mezi plzeňskými podniky a výzkumnými organizacemi.

Cílená propagace v Plzni

Chce tak přispět k rozvoji podnikatelského prostředí, podpořit inovační aktivity a posílit konkurenceschopnost firem v regionu. Dotační program vyhlašuje město prostřednictvím Podnikatelského a inovačního centra BIC Plzeň již deset let a v letošním roce rozdělí žadatelům čtyři miliony korun.

„V letošní výzvě rozdělí město úspěšným žadatelům dvojnásobek oproti loňskému roku, alokujeme proto čtyři miliony korun, kterými chceme podpořit inovace v regionu. Žádosti budeme přijímat od 1. září do 2. října 2023 výhradně elektronicky, a to přes portál dotace.plzen.eu. Úspěšné žadatele pak vyhlásíme do konce roku. Program je určen pro malé, střední i velké podniky, výše dotace může činit maximálně 300 tisíc korun,“ uvedl radní města Plzně pro oblast Smart Cities a podporu podnikání Daniel Kůs.

Plzeň vypisuje dotační program již deset let. „Od prvního vyhlášení v roce 2013 bylo podáno celkem 107 žádostí o dotace na inovační projekty. Město doposud podpořilo 71 projektů dotací v celkové výši devět milionů korun. Firmy nakoupily a realizovaly služby ve spolupráci s výzkumnými organizacemi za téměř 18 milionů korun. Největšími poskytovateli těchto odborných služeb jsou Západočeská univerzita v Plzni nebo firma COMTES FHT, a.s.,“ vypočítal Luděk Šantora, jednatel BIC Plzeň.

Plzeňské podnikatelské vouchery jsou v posledních letech stále vyhledávanější. Do výzvy před dvěma lety se přihlásilo 15 žadatelů, vloni to byly již dvě desítky. „Firmy na programu dlouhodobě oceňují jeho jednoduchost, administrativní a časovou nenáročnost. Podpora pro malé podnikatele je cílená a efektivní, délka projektu je maximálně jeden rok, což je motivuje k aktivnímu přístupu při řešení projektu. Pochvalují si i návaznost na inkubační program. Společnosti, které jím v minulosti prošly, dost často navazují spolupráci s výzkumnými institucemi a podnikatelské vouchery využívají,“ řekla Jana Nyergesová z BIC Plzeň.

V minulosti dotační titul využily například Protetika Plzeň, s.r.o., Zero Systems, s.r.o. nebo Nakladatelství Fraus, s.r.o.  To je nejen největším učebnicovým nakladatelstvím, ale provozuje také portál Škola s nadhledem, který přináší on-line cvičení pro žáky. „Ze strany učitelů jsme zaznamenali požadavek na to, aby bylo prostředí příjemnější i pro menší děti. Přemýšleli jsme, jak oživit jednotlivá cvičení, aby děti měly motivaci k dalšímu procvičování. Proto jsme požádali o spolupráci Fakultu designu a umění Ladislava Sutnara ZČU, která má potřebnou odbornost. Ateliér animované a interaktivní tvorby pod vedením Vojtěcha Domlátila přišel s návrhem animace postavičky, která děti provází vždy na začátku a na konci cvičení a zároveň je motivuje k dalšímu procvičování. A snad i pobaví,“ objasnil podpořený projekt Adam Jelínek, ředitel pro digitální platformy a produkci společnosti.

Kompletní informace o Plzeňských podnikatelských voucherech a vyhlášení letošní výzvy jsou na www.bic.cz/vouchery.

The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka