Plzeňská energetika mění majitele

Společnost Plzeňská energetika mění majitele. Od společnosti Cynergi ji kupují firmy Plzeňská teplárenská a Západočeská energetika.

Jarní servisní akce AUTO CB

Společnost Plzeňská energetika mění majitele. Od společnosti Cynergi ji kupují firmy Plzeňská teplárenská a Západočeská energetika. Jejich cílem je vytvořit silný subjekt na trhu a zároveň si zajistit záložní zdroje pro své aktivity – tedy výrobu tepla a elektrické energie. Koupi ještě musí schválit antimonopolní úřad.
    Akciová společnost Plzeňská energetika vznikla z bývalého energetického závodu Škody Plzeň. Koupila ho společnost Cynergi Global a postupně se soustředila na výrobu tepla a elektřiny. V současné době ale své aktivity v České republice ruší a tak Plzeňskou energetiku prodává. Kupujícími jsou rovným dílem Plzeňská teplárenská a Západočeská energetika. Všechny potřebné dokumenty už podle ředitele Plzeňské teplárenské Tomáše Drápely byly podepsány a čeká se jen na souhlas Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.
    Díky obchodu vznikne v Plzni silný subjekt na trhu s teplem a elektřinou. Že by díky tomu došlo ke zdražení tepla ale nehrozí. Ceny tepla pro Plzeňany podle Drápely zůstanou stejné. Smysl obchodu je také v tom, že Plzeňská teplárenská i Západočeská energetika získají kapacity, které mohou využít jako záložní při případných poruchách. Zlepší se i životní prostředí. V horizontu několika let mají být zrušeny lokální výtopny například na Světovaru a na Borech.
    Teplárna a ZČE společně nominovali do vedení Plzeňské energetiky bývalého ekonomického náměstka primátora Jiřího Bise. Ten má v oboru dlouholeté zkušenosti a už připravuje první kroky. Půjde hlavně o převzetí majetku, zmapování stavu firmy a vytvoření nového podnikatelského záměru.
    Cena za jakou Plzeňskou energetiku Západočeská energetika a Plzeňská teplárenská od Cynergi kupují zveřejněna nebyla. Podle nich je ale oboustraně výhodná. Akcie mají být na nové majitele převedeny ještě do konce roku.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 19.12.2002 16:27
0 +
 
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka