Plzeňský kraj hlásí úspěšné čerpání kotlíkových dotací

Celkem 1 980 žádostí přišlo do třetí vlny kotlíkových dotací v Plzeňském kraji.

uniwebwebynamiru2018

Alokace ve výši 230 milionů korun byla v úterý vyčerpána po zhruba čtyřech hodinách od spuštění, ostatní žádosti pak putovaly do tzv. zásobníku.

„Na začátku se přijímání zpomalilo, protože systém byl přetížený, ale poté čerpání probíhalo průběžně a bez problémů. Již v poledne byly vyčerpány finance dané výzvy a otevřel se zásobník, aby mohli být uspokojení další žadatelé,“ shrnuje situaci radní pro oblast životního prostředí Radka Trylčová. Žádosti přijímá Plzeňský kraj výhradně elektronicky přes systém eDotace, který se pro žadatele otevřel v úterý 1. října 2019 v 8:00 hodin, v 12:15 hodin bylo ohlášeno vyčerpání alokované částky.
„Máme informace, že žadatelům o dotaci trvalo více času, než se podařilo žádost zaregistrovat. Tím důvodem byla skutečnost, že systém čelil velkému náporu žádostí, nicméně program pracoval kontinuálně a nakonec každý mohl žádost podat,“ vysvětluje vedoucí odboru životního prostředí krajského úřadu Martin Plíhal a dodává, že požádat o kotlíkovou dotaci stále lze, žádosti v tuto chvíli směřují do zásobníku, kde je v současné době požadavek na 40 milionů korun. Dle příslibu ministerstva životního prostředí by se pro Plzeňský kraj dodatečně mělo uvolnit ještě v průběhu zimy 90 milionů korun, takže by i žádosti v zásobníku měly být uspokojeny. „Celkově lze říci, že dotace na výměnu kotlů v Plzeňském kraji byly a jsou úspěšně čerpány,“ konstatuje Radka Trylčová.Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 03.10.2019 12:070 +
 
SZO

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb