Plzeňští strážníci mají nové auto s radarem

Městská policie v Plzni získala nový nástroj proti „nezodpovědným řidičům“. Je jím automobil tovární značky Škoda Octavia vybavený novým měřícím zařízením RAMER 10C.

weby uniweb

V provozu je tento nový automobil od pátku 3.července 2020. Stávající radarový měřič AD 9C užívaný od roku 2006 a umístěný ve služebním vozidle stejné tovární značky, byl pro technickou zastaralost systému nahrazen novým typem RAMER 10 C. Předchozí auto zůstane nadále sloužit strážníkům v Plzni na Borech pro výkon běžné služby.

Slavnostního uvedení nového vozidla do provozu, které se uskutečnilo v pátek na náměstí Republiky, se zúčastnil radní města Plzně pro bezpečnost Martin Zrzavecký.

„Městská policie Plzeň prioritně měří rychlost vozidel na úsecích s častou nehodovostí, v místech, kde dochází obvykle k překračování povolené rychlosti a také v blízkosti plzeňských základních a mateřských škol,“ vysvětlil radní pro oblast bezpečnosti Martin Zrzavecký. Rychlost vozidel měří Městská policie Plzeň na místech určených Policií ČR, přitom postupuje v součinnosti s Policií ČR. Seznam měřených míst je pravidelně zveřejňován na webových stánkách: www.mpplzen.cz.

Pro měření rychlosti vozidel využívá plzeňská městská policie ještě dvou ručních radarových měřidel TruCam LTI 20/20.

V Plzni přispívá ke zvýšení bezpečnosti dopravy také úsekové měření. Prvním místem, kde bylo spuštěno, byla v červenci 2015 frekventovaná Plaská ulice v Plzni v Bolevci při výjezdu na Most, později bylo uvedeno do provozu úsekové měření také v opačném směru. O tři roky později, v prosinci roku 2018 k těmto úsekům přibyla další místa-úsek v ulici Folmavská u Panasonicu (v obou směrech) a Koterovská ulice na Slovanech na výjezdu a příjezdu do Plzně v místě napojení na ulici U Seřadiště, kde končí přivaděč od dálnice D5.

STK Nepomucká

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Víte za co platíte AUTO CB

Hlavní zprávy

 

Víte za co platíte AUTO CB
uniweb weby