Čtrnáctiletý žák z 15. ZŠ v Plzni našel u tramvajové trati ve Skvrňanech ledvinku s 3,5 tis. Kč, doklady a kartami a odevzdal ji městské policii. Majitel věci získal zpět, školák byl ve škole oceněn dárky a čestným odznakem.
Čtrnáctiletý žák 15. základní školy v Plzni si na začátku března 2026 všiml u tramvajové trati ve Skvrňanech odložené ledvinky. Neváhal a odnesl ji na služebnu. Uvnitř byly doklady, platební karty i hotovost.
Majitel se díky tomu rychle dostal ke svým věcem. Poctivý nález nyní ocenilo i vedení města.
Školák našel černou ledvinku ležící u tramvajové trati v plzeňských Skvrňanech. Podle informací města obsahovala hotovost 3,5 tisíce korun, platební karty a osobní doklady.
Místo aby nález nechal ležet nebo řešil později, zamířil rovnou na služebnu Městské policie Plzeň a věci odevzdal.
Ocenění proběhlo přímo ve škole. Žákovi přišla osobně poděkovat náměstkyně primátora pro školství a cestovní ruch Lucie Kantorová společně se zástupcem velitele městské policie Tomášem Petříkem.
„Žákovo rozhodnutí nebylo jen správné, je také inspirací pro jeho vrstevníky i dospělé.“Lucie Kantorová
Za rychlou reakci dostal školák drobné dárky a čestný odznak.