Policisté na Klatovsku kontrolovali náklaďáky a autobusy

Policisté z dopravního inspektorátu v Klatovech se o víkendu zapojili do dopravně bezpečnostní akce s názvem ROADPOL, která byla zaměřena na nákladní a autobusovou dopravu.


Akce se konala na Klatovsku v pátek 23. července  2021 v době od 17.00 - 21.00 hodin, v sobotu 24. července od 08.00 do 13.00 hodin a v neděli 25. července od 13.00 do 17.00 hodin.

Policisté se při kontrolách zaměřili na dodržování povinností pro silniční osobní dopravu spojenou s přepravou osob v souladu s předpisy Evropského společenství INTERBUS a Zákonem č. 111/1994 Sb., o silniční dopravě.

Při dohledu se policisté zaměřili i na kontrolu technického stavu užitkových vozidel v souladu s platnými mezinárodními směrnicemi i na dodržování povinností pro silniční nákladní dopravu spojenou s přepravou nebezpečných věcí podle dohody ADR a kontrolu dokladů.

U nákladních vozidel policisté kontrolovali i na dodržování omezení jízdy některých vozidel podle Zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a pátrali i po hledaných osobách, věcech a vozidlech.

V rámci těchto třech akcí policisté zkontrolovali 19 a nákladních vozidel a 3 autobusy. Při kontrolách zjistili 19 přestupků, kdy v příkazním řízení uložili 5 700 Kč. Na krajský úřad Plzeňského kraje bylo oznámeno celkem šest přestupků dopravců a jeden správnímu orgánu.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Popelka

Hlavní zprávy

 

Loop jazz SIDE B
uniweb weby