Popelka nazaretská aneb předvánoční speciál Kašparů na Kašperku

Neuvěřitelné! Prosincový open – air na hradním nádvoří aneb projděte se za Ježíškem!

SEO UNIWEB

Příběh, který všichni známe a rádi posloucháme znovu a znovu - od vyhnání z ráje až po narození Ježíše.

Popelka nazaretská, jež nezapře ducha českého baroka, je nejznámějším dílem Václava Renče. Vznikla v komunistickém kriminále, bezútěšném prostředí samoty. Autor si ji po dobu svého věznění doslova zapsal do paměti a po svém propuštění (1962) ji nijak neupravoval. V době prvního vydání knihy o tom Renč napsal: „Vychází tak, jak mi v těch samotách byla darována, zcela doslovně darována, proto jsem se neodvážil změnit, když šla do tisku, ani slůvko.“

V naší přítomnosti nadchází naléhavá nutnost a niterná potřeba vzkřísit živou kulturu. Je snad náhodou, že tomu nastává v čase Vánočním, kdy oslavujeme znovuzrození a návrat, ať už příchod Mesiáše nebo světla, Slunce a delších dní? Oslavme příchod kultury přímo na královském hradě, na tom nejvýše položeném, na hradě Kašperku. Divadelní spolek Kašpar je s místem spjat více než dvacet let, a tak si vás Kašperk dovoluje pozvat na nadcházející předvánoční speciál, jenž se odehraje na scéně na hradním nádvoří, před budovou purkrabství.

Vzhledem k momentálním opatřením může venkovní akci navštívit maximálně 50 diváků. Připraveny jsou celkem dvě představení, a to v pátek 11. prosince a v sobotu 12. prosince 2020. Začíná se setměním, v 16.45 hod.! Jedinečnou předvánoční atmosféru gotického hradu doplní videoprojekce na zdech hradu a snad i sníh, vzhledem k nadmořské výšce, jež činí bezmála 900 metrů. Pod režijním dohledem Jakuba Špalka vystoupí Milena Steinmasslová a Aleš Petráš.

Protože jsou divácké kapacity omezeny, zájemci by měli konat rychle. Prodej vstupenek je od čtvrtka 3. prosince 2020 k dispozici výhradně na stránkách Divadla v Celetné (https://www.divadlovceletne.cz/vstupenky/). Na místě nebude možné lístky zakoupit. Základní cena vstupného je 180,-, snížené vstupné je za 90,- Kč.

Při cestě na Kašperk je nutné počítat s tím, že vzdálenost z parkoviště na hrad je po asfaltové cestě 1,5 km. Lesní úsek cesty bude osvětlen. Po příchodu do hradního nádvoří je možné využít občerstvení, jež bude otevřeno od 16.00 hod. Lze si tak přímo v areálu hradu dát některý z teplých nápojů na zahřátí. V každém případě organizátoři doporučují se především dostatečně teple se obléci. Samotné představení potrvá cca 45 minut.

weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
04.12.2020 10:450 +
 
gif auto cb 2021

Hlavní zprávy

 

auto cb gif 2021
seo uniweb