Poslanec Vilímec zůstane i na kraji

Poslanec Vladislav Vilímec za ODS zůstane nadále prvním náměstkem hejtmana Plzeňského kraje pro ekonomiku.


Poslanec Vladislav Vilímec za ODS zůstane nadále prvním náměstkem hejtmana Plzeňského kraje pro ekonomiku. Třiačtyřicetiletý Vilímec chtěl do konce roku z krajské pozice odstoupit a věnovat se pouze práci ve sněmovně. Oznámil jsem to poslaneckému klubu zastupitelů, řekl Vilímec, člen sněmovního hospodářského výboru.
"Uvědomil jsem si, že je to propojení práce, které je mnohdy nezbytné, aby se dalo něco rozumného prosadit," uvedl. Podle něj je pro něj, jako poslance, výhodou, že se na problémy dívá z krajského pohledu a dokáže si spočítat dopady na samosprávu. Kraje musí o svojí pozici stále bojovat. Pro kraj bude podle něj zároveň výhodou, že se v jeho organizaci nebude muset příliš věcí měnit. Výkony obou funkcí se údajně dají skloubit.
"Mojí největší ambicí je připravit novelu rozpočtového určení daní, která se musí týkat všech obcí a krajů a nebude nikoho zvýhodňovat," řekl Vilímec, který nadále zůstává také předsedou komise pro financování krajů a dnes se stal místopředsedou nově vzniklého sněmovního podvýboru pro finanční hospodaření územních samospráv a využívání fondů EU.
Dodal, že z hlediska člověka, který rozumí potřebám obcí, dnes prosadil zvýšení dotací na nákup hasičských vozů z 50 na 100 milionů korun, což je shodné jako letos. Pro mnoho lidí v Praze je to podružný problém, ale pro zajištění integrovaného záchranného systému a podpory výjezdových jednotek je to zcela zásadní, dodal. Peníze budou začleněny do rozpočtových kapitol a ne, jak se původně předpokládalo, do rozpočtových rezerv, z nichž by obce, vhledem k jejich nízké výši, zřejmě nedostaly nic.
Dále se mu podařilo na rozpočtovém výboru probojovat pro obce třetího typu dvousetmilionové navýšení rozpočtu na administraci sociálních dávek.


Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
ne 03.12.2006 10:260 +
 
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Azyl