Do Indonésie dodá parní turbíny plzeňská Doosan Škoda Power

Pro jeden z nejmodernějších energetických provozů v Indonésii dodá plzeňský výrobce dvě padesátimegawattové parní turbíny včetně části ostatní technologie a příslušenství.

Jarní servisní akce AUTO CB

Místo realizace projektu se nachází v seismicky aktivní oblasti a v rámci jeho realizace Doosan Škoda Power využila své dosavadní bohaté zkušenosti z podobných projektů, které byly realizovány jak v oblasti Indonésie, tak i v Chile a Saudské Arábii. Dodávky na stavbu proběhnou v polovině příštího roku, na niž budou navazovat montážní práce pod odborným dohledem Doosan Skoda Power. První pára do turbín se očekává v roce 2023.

Elektrárna Palu 3 bude jedním z nejvyspělejších provozů v Indonésii. Za zdroj páry byly zvoleny cirkulační fluidní kotle, které jsou navrženy pro dosažení maximální účinnosti při spalování fosilních paliv a výrazně tak přispívají ke snižování emisí oxidů dusíku a síry. Nové kotle budou osazeny v bloku se 2 parními turbínami typu DST-G20 o výkonu 50 MW včetně příslušenství. Mimo vlastní dodávky parních turbín, zajišťuje Doosan Skoda Power dodávku synchronního generátoru, olejového systému, řídícího systému a dalších zařízení včetně návrhu tvaru turbínové stolice a koordinaci projektu předmětné části.

„Od února letošního roku probíhají konstrukční a projekční práce. Navržený design parních turbín zahrnuje určité rezervy v možném navýšení výkonu až na 64,5 MW, které mohou zvýšit užitnou hodnotu technologie v budoucích letech,“ říká Markéta Leitlová, manažer projektu v Doosan Škoda Power. Plzeňská společnost na projektu spolupracuje s koncernovou společností Doosan Heavy Industries & Construction Co., Ltd. Konečným uživatelem nového bloku bude indonéská státní energetická společnost PT Perusahaan Listrik Negara (Persero).

Projekt v elektrárně Palu 3 navazuje na další úspěšné realizace Doosan Škoda Power v indonéských elektrárnách Grati, Grati 2 a Muara Tawar.

The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 06.08.2020 08:010 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka