Program na partnerská města a evropské záležitosti podpoří deset projektů

Rada města Plzně odsouhlasila rozdělení peněz v rámci městského Dotačního programu pro partnerská města a evropské záležitosti.

SEO UNIWEB

Pokud zastupitelé rozhodnutí schválí, podpoří Plzeň v letošním roce deset žádostí celkovou částkou 400 tisíc korun. 

Mezi podpořené patří projekt nazvaný „Ahoj, jak se máš? / “Hallo, wie geht´s?“ (21 tisíc korun), na který žádá peníze Západočeská univerzita v Plzni, respektive její Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem. Kancelář primátora, která spravuje peníze Komise pro partnerská města a evropské záležitosti, také poskytne 49 500 korun na produkční a technické zajištění projektu Alliance française de Plzeň nazvaného Bonjour Plzeň! 2015. Dalším žadatelem byla SOŠ obchodu, užitého umění a designu v Plzni, částku 49 500 korun získala na zajištění projektu Evropská paměť a dědictví společně. Stejnou výši použije také na jeden ze svých projektů TOTEM - regionální dobrovolnické centrum, a to při přípravě implementace programu Sousedé 55+, inspirovaného rakouským projektem Zeitbank 55+, do regionů České republiky. 

Dalšími úspěšnými žadateli jsou Konzervatoř Plzeň (49 500 korun), která předložila k podpoře projekt na Mezinárodní studentský orchestr v Limoges, Občanské sdružení BRÁNA (18 tisíc korun) na projekt Regensburg 15, 28. základní škola Plzeň (17 tisíc korun) na projekt Vystoupení pěveckého sboru 28. ZŠ Plzeň v partnerském města Regensburg, 2. základní škola Plzeň (49 500 korun) na práce spojené s 60. výročím otevření 2. ZŠ za účasti partnerské školy z Deggendorfu. Podpořen byl také projekt žadatele Jazz bez hranic (47 tisíc korun) a žadatele Svět podle Jakuba (49 500 korun). 


weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Uniweb weby

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb