Promítali filmy z Českého lesa

O víkendu se v Černošíně konala slavnostní vernisáž výstavy Krajina Českého lesa. Tu do tamního muzea zapůjčil fotograf, novinář a regionální průvodce Antonín Hříbal.

potisk adapt print

Součástí zahájení výstavy bylo také promítání mikrodokumentů, které přiblížily různá místa příhraniční krajiny, ale lidé se mohli také virtuálně přenést díky mobilním telefonům. „Do výstavy jsem kromě fotografií a nálezů z lesa přidal také popisky, u kterých jsou tak zvané QR kódy. Kdo na tento kód zaměří chytrý telefon, tomu se hned otevře stránka s reportáží z dané lokality, kde je buď článek, nebo poslechová reportáž a fotografie,“ vysvětlil Antonín Hříbal.

Návštěvníci se dozvěděli mnoho, například kde žijí bobři, kudy vede sklářská stezka, kde a jaké bývaly dnes zaniklé obce a domy. To vše zmizelo po vysídlení Němců, kdy se region proměnil ve hlídané pásmo, kde pomyslná železná opona rozdělovala lid a les se stal hlavní hranicí. Po obydlích někde najdete ještě dnes základy neb dokonce i domácí potřeby. „Na výstavě uvidíte několik maličkostí přinesených z Českého lesa jako například kachle z kamen, kde topili v lesovně nebo žehličku, kterou mohli žehlit v rasovně. A taky šindele z věží v Tachově i dřevěné uhlí, co pálili mistři uhlíři před sto lety. Tak věřím, že to fanoušky historie zaujme, výstava potrvá až do 19. listopadu,“ dodal Hříbal.

Na výstavu se dostavila také Jiřina Křížová z Černošína. „Tonda Hříbal je skvělý přednášející, on umí posluchače zaujmout tak, aby to nebylo jenom monotónní. Je prostě pro to jako rozený. Mně se akce moc líbila, dokonce musím pochválit i skvělý nápad s kódy, díky kterým se dostanu na fotogalerie a reportáže,“ uvedla černošínská návštěvnice.

Fotogalerie
NetConcert Music by Frank Zappa

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
I. Abonentní koncert

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
uniweb weby