Na té mohou středoškoláci v čase od 9:00 do 17:00 prezentovat své postoje a názory k aktuálním společenským tématům.
Letos se konference, která poprvé zavítá i do Plzně, zaměří na tři tematické oblasti: Recept na štěstí (posilování psychické odolnosti jako příprava na řešení složitých životních situací a traumat), Participace a mezigenerační spolupráce a Kvalita života v ČR a ochrana naší demokracie (obrana naší země v případě hrozícího válečného konfliktu.)
Kromě Plzně se dalších krajských konferencí studenti mohou zúčastnit také v Olomouci, Brně, Hradci Králové, Ústí nad Labem a v Praze. „Rada mladších je otevřená pro všechny středoškoláky, kteří mají zájem prezentovat své příspěvky na krajských konferencích a sdílet své názory a pohledy na svět kolem sebe. Zároveň projekt přispívá k větší participaci mladých lidí na společenském životě,“ uvedla Jiřina Faloutová, ředitelka organizace Dělej co tě baví a dodala, že na konferencích jsou vítáni jako podpora a diskutující také spolužáci a pedagogové prezentujících žáků.
V diskuzích budou zastoupeni odborníci na daná témata. Forma prezentace není dána, ale vystoupení by nemělo přesáhnout deset minut. S jedním příspěvkem může vystoupit maximálně pět žáků.
Zájemci o vystoupení se svým příspěvkem i účast na krajské konferenci v Plzni 14. října se mohou přihlašovat do 27. září na www.radamladsich.cz, kde také naleznou další informace o tématech, pravidlech a termínech konferencí.
Projekt se koná pod záštitou manželky prezidenta republiky Evy Pavlové, MŠMT, hejtmana Plzeňského kraje Rudolfa Špotáka a náměstka pro oblast školství a sportu Ing. Vladimíra Kroce, Národní protidrogové centrály a ve spolupráci s Ministerstvem obrany. Rada mladších je podpořena v rámci programu Erasmus+. Partnery projektu jsou i Nadační fond Flaminia a Unicorn University.
Více o projektu na www.radamladsich.cz