Radovánek slaví 40 let a chystá konferenci

Plzeňský kraj a Středisko volného času RADOVÁNEK uspořádají ve dnech 18. - 19. června 2020 odbornou konferenci na téma zájmové a neformální vzdělávání s provázáním do formálního vzdělávání.


Konference se bude konat u příležitosti 70 let zájmového vzdělávání v Plzeňském kraji a 40 let Střediska volného času RADOVÁNEK. Na její přípravě se budou podílet odborní účastníci z řad akademické obce, zřizovatelů, pedagogů, ředitelů škol a školských zařízení.

Na konferenci jsou zváni také partneři z přátelských zemí EU – Holandska, Slovinska, Německa, Norska a Finska. V rámci mezinárodní účasti představíme novou budoucnost zájmového vzdělávání, vize, mise a výstupy směřující k inovativnímu školství nejen v Plzeňském kraji a České republice, ale i v rámci Evropské unie. Ústředním tématem konference je provázání v oblasti neformálního a zájmového vzdělávání s formálním vzděláváním se zaměřením na progresivní formy výchovy a vzdělávání.
     
Konference je postavená na profesionalitě zúčastněných aktérů a zaměřená nejen na vzdělavatele, ale především cílovou skupinu vzdělávaných a jejich zásadní potřeby a kvalitu vzdělávání. V Plzeňském kraji chceme inspirovat a propojovat aktéry ve vzdělávání, posilovat důvěru mezi nimi a motivovat je k dosahování společných cílů a posilování společných hodnot v oblasti vzdělávání i nad rámec jejich zákonných povinností.

Cílem vzdělávání v Plzeňském kraji je mít aktivní a odpovědné vzdělané lidi, připravené fungovat v  měnící se společnosti a reflektovat na celosvětový společensko-technologický vývoj. Je třeba změnit myšlení pedagogické veřejnosti.

Konference by měla upozornit na důležitost osobnostně sociálního rozvoje žáka každé školy a školského zařízení. Pedagogové by měli využívat důsledně pedagogickou diagnostiku a kooperovat s dalšími partnery v zájmu rozvoje potenciálu a kompetencí každé osobnosti z řad cílové skupiny.

„Chceme jasně ukázat, že neformální a zájmové vzdělávání rozvíjí kompetence a potenciál žáků nad rámec povinné výuky a vytváří širokou paletu příležitostí k podpoře jejich zájmů a talentů. Vyhodnocování činností, výchovy a vzdělávání by se mělo stát samozřejmostí. Jde nám o systematickou, dynamickou a profesionální práci s nadanými a mimořádně nadanými,“ řekla Eva Tischlerová, ředitelka Střediska volného času RADOVÁNEK.
 Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 16.01.2020 14:080 +
 
Nová Škoda Kamiq - Akční modely Fresh

Hlavní zprávy

 

Nová Škoda Kamiq - Akční modely Fresh